Zamknij
REKLAMA

Prawie 2,5 mln zł dotacji na budowę Jednostki Aktywności Krotoszyn

15:44, 15.09.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

15 września marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał wraz z dyrektorką KOK Joanną Jarocką umowę o dofinansowaniu przebudowy sali po klubie żołnierskim na terenie b. jednostki wojskowej.

Wysokość dofinansowania unijnego wynosi 2 mln 483 tys. zł. A wartość całego zdania to 3 mln 594 tys. zł.

- Postanowiłem przywieźć trochę pieniędzy unijnych na bardzo ważny społecznie projekt inwestycji w obszarze dziedzictwa kulturowego. To jest konkurs, w którym KOK uczestniczył i skutecznie przeprowadził procedurę otrzymania dotacji - powiedział m.in. Marek Woźniak.

W pomieszczeniu powstanie sala widowiskowa z prawdziwego zdarzenia. Szefowa KOK zauważyła, że sala rozwiąże wiele problemów z organizacji wydarzeń, koncertów i imprez.

(...) zyskamy taką salę widowiskową z możliwością podziału na mniejszą salę, dzięki czemu będą mogły z niej korzystać większe grupy społeczne, organizacje pozarządowe czy szkoły - stwierdziła Jarocka.

W JAK powstanie też salka szkoleniowa.

- Po zakończeniu tego projektu będziemy mieli kolejny fragment miasta zrewitalizowany - powiedział natomiast burmistrz Franciszek Marszałek.

 

KOK to kolejne już miejsce w Krotoszynie,które zostanie zrewitalizowane. Po Rynku i Szkole Podstawowej nr 1, al. Powstańców Wielkopolskich.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA