Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Jak przedszkole walczy z koronawirusem?

16:57, 17.10.2020 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

U jednego z dzieci uczęszczających do koźmińskiego przedszkola potwierdzono zachorowanie na COVID-19. Jak powinny chronić się placówki edukacyjne, w których najtrudniej zachować dystans?

 

– Gdy okazało się, że w przedszkolu jest jedno zakażone dziecko, na kwarantannie znalazła się cała jego grupa – poinformowała nas 15 października Natalia Snadna z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie.

O zabezpieczenia stosowane przez przedszkole Parkowe Skrzaty zapytaliśmy jego dyrektorkę, Karolinę Pietrzak. – Pozostałe grupy funkcjonują normalnie, oczywiście przestrzegając zasad bezpieczeństwa – powiedziała. Jak dodała, każda z nich ma oddzielną salę. Podczas odbierania dzieci od rodziców pracownicy przedszkola zachowują niezbędny dystans.

– Wychowawcy od samego początku prosili, aby nie przyprowadzać do przedszkola przeziębionych dzieci. Na szczęście rodzice trzymają się tych zaleceń – stwierdziła dyrektorka.

Zaznaczyła, że gdy dziecko podczas pobytu w przedszkolu zaczyna wykazywać jakieś objawy choroby, pracownicy od razu telefonują do rodziców.

Do koźmińskiego przedszkola dojeżdża 40 dzieci. Dojazdy zapewnia firma transportowa, dostosowując autobusy do sytuacji epidemiologicznej.

– Jeździ ich więcej, żeby nie łączyć młodszych i starszych roczników – zapewniła  dyrektorka przedszkola. Jak podkreśliła, z powodu pandemii coraz więcej rodziców decyduje się na dowożenie dzieci własnymi autami.  

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz