Zamknij
REKLAMA

W całym kraju zakażonych wciąż przybywa

18:01, 17.10.2020 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Jeszcze kilka miesięcy temu szokowało nas, gdy w kraju przybywało po kilkaset chorych na COVID-19 dziennie. Teraz stało się to powszechnym zjawiskiem. Liczby wzrastają również w naszej okolicy.

 

Wedle danych służb wojewody, 15 października aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem jest w pow. krotoszyńskim aż 465. Nie powoduje to tak silnych reakcji jak wiosną. Informacja o 41 odnotowanych nowych zachorowań tego dnia przyjęta została ze spokojem.

A wszystko zaczęło się w marcu. Zakażony jako pierwszy w naszym powiecie został 51-letni koźminianin, który wrócił z Belgii. Kolejny był jego 85-letni ojciec z Krotoszyna. Była to pierwsza osoba zakażona, która zmarła z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. Do końca marca zachorowało 9 mieszkańców naszego powiatu.

Sytuacja zmieniła się jednak wraz z nastaniem kolejnego miesiąca. Krotoszyn w kwietniu stał się czarnym punktem w kraju, jeśli chodzi o mapę z ilością zarażonych. Liczba przypadków do połowy miesiąca wzrosła wówczas o 130.

Według statystyki podanej przez starostwo powiatowe, na 12 października bilans zakażeń w naszym powiecie wynosi 813. Od 3 tygodni dziennie przybywa średnio 30 chorych. Ponad połowa z nich to przypadki aktywne.

Sytuacja dynamicznie zmienia się również na terenie całego kraju. W Polsce codziennie przybywa po kilka tysięcy zakażonych osób. 15 października, gdy pisaliśmy ten tekst, potwierdzono 8.099 przypadków koronawirusa.     

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

KtosKtos

5 0

Zwiekszyć kontrole miejsc gdzie gromadzi sie młodzież , sterczą na ulicach bez celu bardzo czesto bez maseczek , wystarczy aby przejazd przez miasto aby zauwazyc jak sie zachowuja na przystankach . Teraz gdy część szkół bedzie miala zdalne to bedzie moze spokojniej . Część ludzi przestrzega a część nie . 19:48, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrezesPrezes

5 1

Proszę w godzinach popołudniowych i wieczornych co młodzież robi na schodach przy szkole sp 8 w Krotoszynie 22:34, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 1

Z zachowania się społeczeństwa w Krotoszynie można wywnioskować taki rezultat. Korona wirus i ukrywające się skutki, które mogą przyczyniać się do aktywności tej epidemii. Nie tylko czystość rąk ale szczególne znaczenie może mieć czystość krocza. Może zbyt drastyczne posunięcie ale można to zauważyć, że w dużo przypadkach tej choroby może powstawać z przyczyn niewłaściwego utrzymywania czystości tej części ciała. 08:39, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

Widzę minus czerwony i moje pytanie - dlaczego te sprawy tj. krocza są takie ciągle aktywnie - krzepiące i jakaś przyczyna tego musi być. Może wynikać, że są to sprawy wynikające z braku higieny ale nie można wykluczyć celowego działania a żeby przychwycić na tak zwane zwabienie - kultury nigdy nie za wiele. 13:54, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA