Zamknij

Wojciech Szuniewicz w stolicy robi to, co kocha

15:32, 17.11.2020 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Wieloletni dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury Wojciech Szuniewicz pracuje w Warszawie. Mieszka również blisko samej stolicy. Po tym jak pół roku temu opuścił Krotoszyn, spytaliśmy, jak realizuje się tam zawodowo.

Po  18  latach przestał kierować KOK-iem i zamieszkał w podwarszawskich Markach. 4 maja został zatrudniony w Domu Kultury Zacisze. To ośrodek kultury dla dzielnicy Targówek, którego Zacisze jest jednym z osiedli.

Koncert obwoźny

– Jestem zastępcą dyrektora do spraw merytorycznych, czyli robię to co kocham – opowiada Szuniewicz w rozmowie z “Rzeczą Krotoszyńską”. Teraz, gdy wszystkie centra kultury (domy kultury, kina, muzea) z powodu obostrzeń rządowych są zamknięte, trudno realizować plany i zadania. Niemniej jednak latem udało się zorganizować kilka wydarzeń.

20 czerwca odbył się objazdowy koncert tria jazzowego. – Ten  koncert obwoźny, jak go nazwaliśmy, polegał na tym, że muzycy podjeżdżali na platformie samochodowej w różne miejsca, a ludzie wychodzili i słuchali muzyki granej na żywo – objaśnia W. Szuniewicz.

Kontynuując swoistą walkę o to, aby mimo pandemii dać ludziom uczestnictwo w kulturze, DK  Zacisze zorganizował na terenie ośrodka sportu i rekreacji koncerty plenerowe. W lipcu zagrał wybitny pianista Leszek Możdżer i zespół Motion Trio. Zarówno Możdżera, jak i Motion Trio mogliśmy wysłuchać i obejrzeć na żywo w Krotoszynie w trakcie koncertów z okazji cyklu Więc wiec.

W starym budynku

Ośrodek, w którym pracuje krotoszynianin, prowadzi liczne zajęcia i – jak podkreśla sam Szuniewicz – edukacja artystyczno-kulturalna jest na wysokim poziomie.

Placówka mieści się w 52-letnim budynku, który nie posiada żadnej sali nadającej się na większe koncerty. Planowana rozbudowa ma ten problem rozwiązać, jednak inwestycja została wstrzymana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Szuniewicz ma jednak nadzieję, że wkrótce nadejdą lepsze czasy i zostanie ogłoszony przetarg, którego owocem będzie nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt.

Zrób i pokaż

Nasz rozmówca informuje, że placówka kulturalna, w której pracuje ma skromny budżet. – Chcę to rozkręcić, jak skończy się pandemia. . – Zasada jest taka: zrób i pokaż, że to co oferujesz ma wartość i że jest odbiorca – mówi.

Nie chcąc czekać na rozbudowę, zamierza z tej instytucji zrobić miejsce wydarzeń artystycznych ważnych na mapie całej Warszawy. – Jednocześnie pielęgnując znakomity dorobek edukacyjny, jaki tu zastałem – dodaje krotoszynianin.

Na koniec Wojciech Szuniewicz podkreśla wielką zaletę, że przyszedł tutaj jako człowiek z zewnątrz. – Nie mając wiedzy o jakichkolwiek ograniczeniach, zależnościach otwieram drzwi kiedyś przez kogoś zamknięte i dzięki temu powstają nowe, zaskakujące możliwości i perspektywy – zaznacza.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

Wa-maWa-ma

1 13

Brawo p. Wojtku.Mam nadzieję,że tamtejsza publiczność już doceniła pańskie poczynania,bo zaczął Pan od górnej półki i tak trzymać. 17:27, 17.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Krotosz Krotosz

6 1

Tak tak .... 11:58, 18.11.2020


mieszkaniecmieszkaniec

17 2

Z tego co ptaszki donoszą Szuniewicz już z tej pracy wyleciał 07:41, 18.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

4 2

Lepiej nic nie pisać bo to niszczy zdrowie - bo co stare to i jare. 10:29, 18.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

X-MenX-Men

11 1

Czytelnicy patrząc po komentarzach i ocenach ocenili tą jego "ciężką " pracę... 21:50, 18.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacekJacek

6 0

To chyba jakiś żart 07:31, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

3 0

Uszczuplono treść a nawet i zniknęły komentarze dotyczące śp. księdza Kazimierza Ciszewicza - wyłóżcie karty na stół a prawda sama wyjdzie. 15:50, 22.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrissKriss

3 0

Rzecz niestety usuwa niewygodne komentarze 10:27, 23.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

Komentarz wymuszony.
Dlaczego Rzecz - krotoszyńska wstydzi się komentarzy dotyczących działalności obecnie śp. księdza Kazimierz Ciszewicz. Może wynikać, że gardzą sami sobą i komentarze są przez to usuwane.
Tygodnik Rzecz - krotoszyńska drwi i co za dużo to nie zdrowo i jeszcze przyjdą czasy, że znajdzie się na bruku. 09:56, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkanka gminyMieszkanka gminy

0 0

Obecnie Wojtek jest dalej od finansów a bliżej kultury, czyli tego na czym się naprawdę zna. Nich realizuje swoje pomysły. Życzę Wojtkowi tego z całego serca!. W wieku blisko lat 60 takie wyzwanie to jest COŚ!
18:30, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%