Zamknij
REKLAMA

Krotoszyńska mieszkaniówka podsumowuje swoje działania

14:44, 23.11.2020 | Z.L
Skomentuj Jedno z wyremontowanych mieszkań
REKLAMA

Krotoszyńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przygotowało na nadchodzącą sesję rady miasta (26 listopada) sprawozdanie ze swojej działalności za trzy kwartały 2020 r. 

Jeden z jego rozdziałów dotyczy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, zarządzającego lokalami komunalnymi – zarówno mieszkaniami w budynkach należących do gminy, jak i funkcjonujących jako wspólnoty mieszkaniowe. Ponadto wynajmuje uboższym rodzinom mieszkania socjalne.


Jak czytamy w sprawozdaniu, pomiędzy końcówką 2019 r. a październikiem br. zakład zaczął zarządzać czterema kolejnymi wspólnotami mieszkaniowymi (Rawicka 40, Robińskich 5, Sienkiewicza 12a, Zielone Ogrody 5). W momencie sporządzania raportu spółka zarządzała 85 wspólnotami w 95 budynkach. 


ZGM jest na etapie przejmowania obsługi kolejnej, a na przełomie 2020 i 2021 r. będzie się starał o  dwie następne. 
5 mln zł – tyle na chwilę obecną wynoszą przychody zakładu. W ostatnim czasie spadają. Jakie są tego przyczyny? ZGM podaje, że to m.in.  mniejsza ilość pieniędzy pozyskiwanych z wynajmu i opłat za centralne ogrzewanie.
Spadek łącznych przychodów spowodowany jest również sprzedażą mieszkań. Od początku 2019 r. do października br. kupiono od PGKiM w sumie 17 lokali. 
Zakład zajmuje się również remontami mieszkań, którymi zarządza. W ub. roku na tego typu prace przeznaczył 1 mln 403 tys. 713 zł, zaś w 2020 r. – do końca września – 985 tys. 548 zł. 


W zeszłym roku wykonywano roboty modernizacyjne w budynku przy ul. Woskowej 3. Przy ul. 56. Pułku Piechoty Wlkp. 1A wymieniono instalację kanalizacyjną. Prace dekarskie wykonano w budynkach przy Floriańskiej 1 i Woskowej 3 w Krotoszynie, a także przy Stawnej 2 w Orpiszewie. 
“Nasza spółka na bieżąco monitoruje możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych w postaci kredytów i dotacji na termomodernizacje, ochronę środowiska itp.” – czytamy w podsumowaniu działań zakładu.      
 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

sfsf

1 0

Kto zatrzyma barbarzynska wicinke drzew normalny 14:50, 23.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sfsf

0 0

Ktos ty jest choru aby takie spustoszenie robić- z kijami lata po lesie ale pierwszy bo wycinania drzew reke podnosi (pan Kaik ) 14:55, 23.11.2020


KtosKtos

2 0

Niektórymi budynkami socjalnymi nie interesuje sie mieszkaniowka wcale bo niby poco jak wszystkich traktuje sie jednakowo jak z jednego wora , w socjalach sa tez ludzie schorowani i biedni a traktowani sa tak samo jak ci którzy nie placa i niszcza . Ludzie musza mieszkac w obskórnych warunkach , bez toalet i bieżącej cieplej wody bo to mi sie wydaje jest minimum aby tym ludziom miasto powinno zapewnic. Renty 600 zl , czynsz oplacany regularnie , a tak ci ludzie sa traktowani jak reszta meneli ktora razem w tych budynkach sa mieszani ! Moze wkoncu ten problem ktos rozwiąże w gminie bo jeden cierpi kosztem drugiego ! 23:06, 23.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA