Zamknij
REKLAMA

W budynku kina powstanie salka na prawie 50 miejsc

15:25, 23.11.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Kameralna sala na cele kulturalne i społeczne powstanie na parterze budynku kina Przedwiośnie w Krotoszynie. Inwestycję prowadzi urząd miejski.

 

Do końca tego roku planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonanie zadania. Gotowy jest projekt, wybrano już inspektora nadzoru.

W ramach inwestycji utworzony zostanie Klub Integracji Społecznej. Adaptacja części budynku kina będzie polegała na zmodernizowaniu i wyposażeniu niezagospodarowanych pomieszczeń w budynku Przedwiośnia.

Tam, gdzie mieściły się w przeszłości kluby Fabuła i Kinova, powstanie wielofunkcyjna, kameralna sala kinowo-widowiskowo-klubowa, oferująca seanse filmowe, małe koncerty i możliwość organizacji innych wydarzeń kulturalnych.

– Przygotowana zostanie na 48 miejsc siedzących – informuje Joanna Jarocka, dyrektorka Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

Klub stanie się miejscem spotkań wszystkich grup mieszkańców miasta i nie tylko. Tych młodych i tych najstarszych, którzy będą chcieli pojawiać się na niwie kulturalnej.

Modernizacja jest częścią dużej inwestycji “Przystosowanie Alei Powstańców Wlkp. w Krotoszynie, budynku kina Przedwiośnie oraz krotoszyńskiego Błonia do realizacji celów LPR”.

Zrealizowano już przebudowę wspomnianej ulicy. Aktualnie realizowana jest rewitalizacja krotoszyńskiego Błonia obejmująca tereny rekreacyjne wokół jeziora Odrzykowskiego oraz teren stadionu sportowego.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

ffoiffoi

0 2

Sale nazwac wałesy franka marszalka i komorowskiego 18:47, 24.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jojo

0 0

franka to jeszcze bym dodal przydomek drwal zaciekly 18:12, 27.11.2020


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA