Zamknij

Dwa pożary jednocześnie - palił się garaż i obiekt na strzelnicy 

16:51, 25.01.2021 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielne popołudnie 24 stycznia strażacy mieli pełne ręce roboty. Wezwano ich bowiem do dwóch pożarów, które nastąpiły praktycznie jednocześnie. 

 Najpierw o godz. 13.09 zapaliło się wnętrze budynku gospodarczego na terenie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego oraz drewno składowane pod wiatą. Na miejsce dotarły 3 zastępy strażaków.


– Na miejscu ustaliliśmy, że płomienie wydostają się poza budynek. Zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego zajęli się ugaszaniem pożaru – informuje st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy krotoszyńskich strażaków.


Podczas ich działań okazało się, że do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Salnia, dlatego też 2 zastępy opuściły teren siedziby bractwa kurkowego. Strażacy, którzy zostali na miejscu, oddymili budynek gospodarczy i sprawdzili, czy w pogorzelisku może pojawić się zagrożenie. 
Tymczasem ustalono, ze w Salni pali się garaż. Działali tam strażacy z Krotoszyna, Zdun i Benic.

– Po przybyciu na miejsce ustaliliśmy, że pożar jest w pełni rozwinięty i zagraża pomieszczeniom mieszkalnym u góry i przyległemu budynkowi – relacjonuje T. Patryas. 


Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie na ugaszeniu palącego się pomieszczenia. W tym czasie sprawdzili, czy ogień zdołał przedostać się do mieszkania znajdującego się nad garażem. Tam oddymili i przewietrzyli pomieszczenia. 


– W trakcie prowadzonych działań strażacy natrafili na dwie butle z gazem, które wynieśli na zewnątrz – mówi rzecznik strażaków. Mogły one stanowić dodatkowe zagrożenie. 


Na miejsce pożaru wezwano nadzór budowlany. Jego pracownicy wydali decyzję, że garaż nie nadaje się do dalszego użytkowania ze względu na odkształcenia w jego konstrukcji.
 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%