Zamknij
REKLAMA

Czy chcemy żyć w Krotoszynie? Wyniki ANKIETY publikowanej w styczniu bieżącego roku

11:53, 16.02.2021 | red.
Skomentuj
REKLAMA

 

Od 15 do 29 stycznia na naszym portalu zachęcaliśmy Państwa do wzięciu udziału w ankiecie poświęconej badaniu poziomu zadowolenia z warunków życia w gminie Krotoszyn. Były one anonimowe i wzięło w nich udział 59 tygodników lokalnych z całej Polski.

Organizatorzy badań otrzymali łącznie 7153 wypełnione ankiety, przy czym Czytelnicy portalu rzeczkrotoszynska.pl wypełnili - 68. Z zebranego materiału wynika jeden zasadniczy wniosek.

Krotoszynianie są w 70% zadowoleni z faktu zamieszkiwania gminy Krotoszyn, na co składają się odpowiedzi „zdecydowanie zadowoleni” i „raczej zadowoleni”. Jest to wynik znacznie lepszy niż odpowiedzi sumaryczne z wszystkich redakcji, gdzie zadowolenie z zamieszkiwania w swojej gminie wskazuje 63% osób.

Badanie pokazuje także mniejszy odsetek tych, którzy wyrażają swoje niezadowolenie.  Tylko 27% mieszkańców naszej gminy ma zamiar przeprowadzić się do innego miejsca zamieszkania, podczas, gdy w Polsce – na podstawie wypowiedzi czytelników 59 tygodników – wskaźnik ten wynosi 37%.

 

Poczucie tożsamości ze swoją ziemią podkreśla 44% respondentów na naszym terenie (pierwsze dwie odpowiedzi), a w Polsce ten wskaźnik wynosi 58%.

Interesujące są odpowiedzi wskazujące na 3 kierunki, które władze naszej gminy powinny rozważyć jako najkorzystniejsze dla jej dalszego rozwoju. Są to: silna gospodarka (zachęcanie do prowadzenia działalności gospodarczej), sprawna gmina (dobry transport zbiorowy, dogodne połączenia, dostęp do internetu, sprawna obsługa w urzędzie) oraz nowoczesna edukacja (wysoki poziom szkolnictwa i wyposażenie szkół). Priorytety te nieco inaczej wyglądają w kraju. Są to kolejno: atrakcyjna oferta spędzania wolnego czasu oraz – silna gospodarka i sprawna gmina.

Podobnie natomiast wypadła próba scharakteryzowania naszej i innych badanych gmin. Najczęściej odpowiadający udzielali odpowiedzi „gmina bez charakteru”. Przeciętny wskaźnik w kraju wyniósł 45%, a w naszej gminie – 25%.

Czytelnicy naszego portalu wskazali trzy rodzaj inwestycji, które wsparliby, gdyby mieli wpływ na politykę finansową. Są to: drogi i chodniki, ścieżki rowerowe i infrastruktura edukacyjna. W kraju natomiast wybrano: drogi i chodniki, parkingi oraz ścieżki rowerowe.

W ankiecie, którą wypełniali Czytelnicy "Rzeczy Krotoszyńskiej", dominowały osoby w wieku 30-49 lat. Stanowiły prawie połowę biorących udział w badaniu. Ankiety wypełniło nieco więcej kobiet (52%).

 

Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych” realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

OnOn

8 3

W Krotoszynie którym rządzą obecne władze nigdy.szkoda miasta. 13:54, 16.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

1 1

Z tego wszystkiego wynika, ze zmiana władzy Miasta i Gminy w Krotoszynie jest jak najbardziej konieczna. Wyniki wykazały, ze to obecna władza prześladuje oparte na przeszłości a wynikłe z lat - przed rokiem 1989. 20:22, 16.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OkoOko

4 0

Są to: silna gospodarka (zachęcanie do prowadzenia działalności gospodarczej), sprawna gmina (dobry transport zbiorowy, dogodne połączenia, dostęp do internetu, sprawna obsługa w urzędzie) oraz nowoczesna edukacja (wysoki poziom szkolnictwa i wyposażenie szkòł
Tego wszystkiego pozbyły się nasze władze reprezentowane przez PSL.Przemysł upadł,(cukrownia, zakład mięsne,mleczarnia,browar i jeszcze kilkanaście pomniejszych firm),brak inwestycji w drogi (żadna ekspresówka przez Krotoszyn nie przechodzi) kolej i dworzec zdegradowane do przystanku i to jeszcze na bocznym torze.szkolnictwo coraz gorsze oto osiągi naszej władzy i tylko zastanawia fakt komu się to podoba? Kto brał udział w tej ankiecie starosta,burmistrz i ich rodziny? 21:02, 16.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

UchoUcho

4 0

Mam podobne przemyślenia. Skoro jest tak świetnie, to dlaczego młodzi nie chcą tutaj mieszkać? Dlaczego liczba ludności sukcesywnie spada? 08:15, 17.02.2021


MarianMarian

0 1

Należy dodać - puki ciepłe a dotyczy prześladowań.
Kościół ostrzy pazury i chowa głowę w piasek.
06:36, 18.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

Takie to wszystko bolesne i wynika, ze ukrywa się jakaś kobieta - dobry temat dla dziennikarzy śledczych.
Sprawy kościelne ciągną się od lat bo iść do Kościoła też źle, a jak już się jest w Kościele też źle i przyjść do domu też źle.
Pandemia sprawia figle i wynika, że jakby równość wzięła górę i może to być jedyny sposób na przetrwanie zła związanego z pandemią. 11:47, 18.02.2021


MarianMarian

0 0

Przyglądając się tej sprawie dalej to wynika, że jakby się to wszystko pozamykało i pochowało w myszą dziurę. 20:13, 18.02.2021


MarianMarian

0 0

Wynika dalej, ze w Krotoszynie ukrywają się jakieś fikcje, które ciągle drążą i poniżają. Wynika, że są to fikcje seksualne ( różnych orientacji ) a po to żeby doprowadzać do szału i udręczania. Jest to taktyka celowa bo wynika, ze stosuje się ząb za ząb oko za oko w pojęciu Ewangelii św. 08:06, 19.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

Wynika, że trafiłem w sedno sprawy. Jeżeli jest to sedno sprawy to dlaczego tak się dzieje w Krotoszynie i powinni się tym zająć eksperci. Znaleźć tego miejsce i przyczynę oraz wyeliminować tego rodzaju wybryki ze społeczeństwa. 18:31, 19.02.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%