Zamknij

Chcą powalczyć o oddział geriatryczny w Krotoszynie

09:05, 06.04.2021 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Podczas ostatniej sesji rady powiatu z 26 marca radny Jacek Zawodny zwrócił się do władz powiatu w sprawie utworzenia oddziału zajmującego się leczeniem osób starszych. Dużym problemem okazuje się brak lekarza specjalisty. 

Zawodny podczas sesji wyraził poparcie dla pisma członków Stowarzyszenia „Krotoszyn na Nowo” z 26 listopada 2019 r. Zgodnie z jego założeniami w pow. krotoszyńskim miałby powstać zespół do spraw projektu powstania oddziału geriatrycznego. W sprawę zaangażował się m.in. krotoszyński radny Bartosz Kosiarski.  
Do jego stanowiska odniósł się podczas sesji radny Zawodny:

– Na podstawie analizy sytuacji dotyczącej geriatrii informuję, że społeczeństwo na terenie powiatu się starzeje. Rozpoczęcie prac dotyczących wprowadzenia geriatrii mobilnej i stacjonarnej w strukturze krotoszyńskiego szpitala uważam więc za zasadne – stwierdził rajca. 


Zawodny zwrócił się do władz powiatu z zapytaniem, czy tego typu zespół już powstał, kto zajmuje się tymi sprawami i na jakim obecnie etapie jest realizacja projektu pn. “Geriatria w powiecie krotoszyńskim”.
Na wniosek odpowiedział starosta Stanisław Szczotka.

– Radny ma całkowitą rację. Jest to kierunek bardzo pożądany i w tej chwili potrzebny. Podkreślił, że problemem jest jednak generalnie mała ilość lekarzy geriatrów.

W kraju, jak podał, jest zaledwie ok. 30-40 geriatrów. W pierwszej kolejności powiat musiałby więc pozyskać lekarza, który podjąłby się tutaj pracy. Według starosty trzeba by również podjąć decyzję o lokalizacji oddziału po tym, jak położnictwo i ginekologia – działające aktualnie w budynku przy ul. Bolewskiego – przeniesione zostaną na Mickiewicza po rozbudowie tamtejszej siedziby szpitala.

– Jeżeli pozyskalibyśmy środki z Narodowego Funduszu Zdrowia na ten cel, wniosek jest jak najbardziej na miejscu – mówił S. Szczotka. 


Zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by na Bolewskiego po przeprowadzce utworzono oddział. 
 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

janjan

1 0

czyli znowu byłyby dwa szpitale , to jest chore, przecież po podobno rozbudowuje sie szpital, który miał być czynny już 2 lata temu, zeby wszystko było w jednym miejscu, ten starosta to może już mu podziekjemy, im szybciej tym lepiej 12:11, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

0 1

Lekarz geriatra leczy kompleksowo i jest internistą, psychiatrą, neurologiem, diabetologiem, kardiologiem, okulista, laryngologiem, rehabilitantem.
W Krotoszynie radni ( jest tak już od pewnego czasu ) są nadwrażliwi i lepiej będzie a żeby najpierw pomyśleli o sobie - bo klepią nierozsądnie.
13:11, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%