Zamknij

Kto chętny na fotowoltaikę? Terminy gonią

16:04, 03.05.2021 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Gminy Koźmin, Zduny i Rozdrażew szukają mieszkańców, którzy chcieliby otrzymać dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne. Zostało niewiele czasu.


Starania o wsparcie z urzędu marszałkowskiego wspomniane gminy podjęły już w 2017 r. Dopiero jednak w styczniu tego roku przyznano im w sumie ok. 9 mln zł.
Poszczególne urzędy gminne rozesłały w marcu pisma do osób, które wcześniej złożyły wnioski, aby dowiedzieć się, jakie obecnie jest zainteresowanie dotacjami. Przypomnijmy: to 85 proc. kosztów instalacji paneli słonecznych. Beneficjenci pokryją resztę i zapłacą podatek VAT.
Najmniej czasu na podjęcie decyzji mają mieszkańcy Koźmina. Swoje deklaracje, które dostępne są na stronie magistratu, mogą składać do 7 maja. Z naboru uzupełniającego skorzysta 30 osób (łącznie w projekcie udział może wziąć 91 koźminian). Do 10 maja potrwa nabór w gm. Rozdrażew, która poszukuje jeszcze 16 chętnych. Tam łącznie 66 mieszkańców skorzysta z dotacji.
Do 12 maja wnioski mogą składać mieszkańcy gm. Zduny. W ramach naboru uzupełniającego wyłonionych zostanie 64 uczestników projektu, których łącznie będzie 206.

– To powinno zaspokoić popyt – powiedział 28 kwietnia na sesji burmistrz Tomasz Chudy.

Niektóre osoby zakwalifikowane do udziału w tym wartościowym projekcie zrezygnowały, bo zamontowały instalacje fotowoltaiczne na własny koszt. Wedle przepisów nie mogą one skorzystać z dofinansowania. Jeśli liczba chętnych okaże się zbyt duża, przeprowadzone zostanie publiczne losowanie beneficjentów.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%