Zamknij
REKLAMA

Rośnie liczba zaszczepionych w powiecie krotoszyńskim

13:31, 06.06.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Iwona Wiśniewska, dyrektorka krotoszyńskiego zakładu opieki zdrowotnej, omówiła na sesji rady powiatu postęp szczepień na naszym terenie.

 

Do tej pory w punktach na terenie pow. krotoszyńskiego przeciw koronawirusowi zaszczepiło się 12 tys. 706 osób. Pewnie byłoby ich co najmniej o 10 proc. więcej, gdyby nie opóźnienia w dostawach. Według dyrektorki Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, w maju na zaszczepienie czekało 1.300 osób (w tym 700 na drugą dawkę). Teraz oczekują 1.262 osoby (230 na drugą dawkę). 

– Gdy rozpoczynaliśmy pracę w naszym punkcie masowych szczepień, na pierwszy tydzień otrzymaliśmy tysiąc dawek wakcyny firmy Moderna, tyle samo na drugi  – powiedziała 28 maja na sesji I. Wiśniewska.

Przypomnijmy, że punkt ten mieści się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Olimpijskiej i działa od 19 kwietnia.

Dyrektorka poinformowała również, że dostawy szczepionek bywają opóźnione. Na przykład w ostatnim tygodniu kwietnia krotoszyński SPZOZ nie otrzymał szczepionek Moderny, co wprowadziło komplikacje, ponieważ pacjenci byli już poumawiani.

W maju nie dotarły np. ampułki z preparatem firmy Johnson&Johnson, w związku z czym liczba oczekujących wzrosła aż o 700 osób.

Z opóźnieniem, ale wszystkie zamówione preparaty w końcu dotarły.

Wiceprzewodnicząca rady Irena Rękosiewicz zauważyła jednak, że mieszkańcy powiatu miewają trudności z zapisaniem się na szczepienie w Krotoszynie. Odległy termin lub brak konkretnej szczepionki sprawia, że rejestrują się w innych powiatach. Radna postanowiła też upewnić się, czy na szczepienie można się zapisać w miejscu, w którym jest ono wykonywane, bo to w jej opinii duże ułatwienie.

– Jeżeli ktoś przyjdzie (do punktu w hali – red.), pracownicy szpitala pobierają dane tej osoby i ją rejestrują. To sześć osób, które zajmują się ustalaniem i przestawianiem terminów – odpowiedziała radnej I. Wiśniewska.

Szefowa krotoszyńskiego SPZOZ-u rekomenduje jednak umawianie się przez telefon lub rejestrację internetową.

A jak wygląda w sytuacja w pow. krotoszyńskim, jeśli chodzi o wolne terminy?

Sprawdziliśmy to 1 czerwca. W ciągu następnych siedmiu dni było ich 423, a w ciągu miesiąca – 5 tys. 140.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%