Zamknij
REKLAMA

Potrącenie 11-letniej dziewczynki na pasach

22:03, 09.09.2021 | S.P
Skomentuj FOTO POGLĄDOWE
REKLAMA

Dzisiaj o godzinie 20.35 doszło do zdarzenia drogowego przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 23-letni mieszkaniec powiatu milickiego kierując samochodem osobowym marki Nissan Juke potrącił wjeżdżającą na przejście dla pieszych dziewczynkę. 11-latka wjechała na pasy, co jest niezgodnie z przepisami. 


- Obrażenia dziewczynki są ustalane. Szczegółowe okoliczności wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie - mówi rzecznik naszej policji st. asp. Piotr Szczepaniak.

Policjanci przypominają o kilku ważnych zasadach:`

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. W innych przypadkach kierujący rowerem musi poruszać się po jezdni na zasadach obowiązujących innych kierujących. Pamiętajmy! Obowiązuje ruch prawostronny!

Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo, gdy:

1) opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem;

2) szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów;

3) warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła).

Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

dAWIDdAWID

0 1

Proszę rodzinę dziecka o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890
18:35, 10.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OkoOko

0 0

Jeszcze tej reklamy nie usunięto. 10:58, 12.09.2021


Marian J.Marian J.

1 0

Usuwacie Komentarze bo was wstyd za panujący bałagan na ulicach Krotoszyna. Dobrze, że jeszcze się wstydzicie ale wstyd ma i dwie dziurki - te w nosie. 04:08, 12.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%