Zamknij
REKLAMA

Oddział intensywnej terapii nadal nie działa a starosta kontruje wypowiedź radnego Kosiarskiego

17:03, 10.09.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj foto SPZOZ KROTOSZYN
REKLAMA

Szpitalny oddział anestezjologii i intensywnej terapii zawieszony 1 września nadal nie przyjmuje pacjentów.

 

Kiedy zostanie ponownie uruchomiony?

- Nie będę wróżył z fusów, ale zapewniam, że cały czas były i są czynione starania, a sytuacja ulegnie radykalnej poprawie – stwierdził 10 września Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński.

Jak ustaliliśmy, oddział ma szanse na otwarcie w drugiej połowie września, gdy z urlopów wróci do pracy kilku anestezjologów. Trwają też rozmowy z nowymi lekarzami tej specjalności, aby rozpoczęli pracę w Krotoszynie. Jak przyznaje starosta, są dość trudne. 

Zapytany przez "Rzecz Krotoszyńską", czy zrezygnuje ze stanowiska starosty, o co zaapelował na konferencji prasowej radny miejski Bartosz Kosiarski, S. Szczotka stwierdził, że nie spełni tego żądania.

- Nie podam się do dymisji. Robię dla szpitala wszystko, co mogę. Jest on dla mnie priorytetem od wielu lat - mówi nam Stanisław Szczotka.

Jak dodał, słowa radnego Kosiarskiego odbiera nie jako podszyte troską o życie i zdrowie mieszkańców, a jako "wypowiedź czysto polityczną”.

10 września na stronie internetowej powiatu krotoszyńskiego starosta opublikował specjalne oświadczenie, w którym odniósł się do niektórych zarzutów B. Kosiarskiego. Zapewnia, że szpital funkcjonuje i świadczy usługi medyczne dla mieszkańców. „ Działa Szpitalny Oddział Ratunkowy, zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżają na wezwania, funkcjonuje nocna i świąteczna opieka medyczna i działają wszystkie oddziały szpitalne (oprócz zawieszonego OIOM-u – red.)” - wylicza Szczotka.

Odniósł się również do wizji Kosiarskiego, w której ratownicy medyczni stają przed dylematem, czy nie zawieźć pacjenta do któregoś z ościennych szpitali. „Zapewniam, że to u nas istnieje doskonale wyposażony szpitalny oddział ratunkowy, i wszyscy pacjenci, którzy tam się znajdą w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia, uzyskają profesjonalną pomoc”.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Zielony ogrZielony ogr

5 0

"Zapewne wielu z was zginie, ale jest to poświęcenie na które jestem gotów" - Lord Farquad ("SHREK"). 19:05, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jan Jan

7 1

Ten starosta urzędnik pożal się Boże, nic nie rozumie i nigdy nie zrozumie o czym mowa, tak jakby analfabeta wypowiadał się o locie w kosmos 19:25, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:(:(

5 0

Jak tak wszystko wspaniale funkcjonuje to za 2 tygodnie Pan Kosiarski niech poprosi o przedstawienie ile operacji przeprowadzono na Mickiewicza i Bolewskiego w pierwszych dwóch tygodniach np. czerwca a ile analogicznie w bieżącym miesiącu i wyjdzie czy chirurdzy, ortopedzi, ginekolodzy mają tyle samo zabiegów a co za tym idzie szpital na siebie zarabia.
Albo niech z nimi porozmawia lub pacjentami którzy nie mają wykonywanych operacji jak to funkcjonuje.
Więcej redukcji całego personelu a na miejsce maluczkich jeszcze jednego dyrektora czy dyrektorkę albo doradcę bo efekty są widoczne.😥 21:07, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Tylko Prawda Tylko Prawda

4 0

Starosta kłamie ! Rano w południe i wieczorem i nie ma pojęcia co się wewnątrz szpitala dzieje ! słucha co mu powie dyrekcja ,czy doradca szpitala za 14 tys miesięcznie ... 21:29, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JulekJulek

4 0

Tylko głupek lub kłamca może powiedzieć że szpital bez anastezjologa funkcjonuje normalnie , przecież dziecko w szkole podstawowej wie że do przeprowadzenia operacji potrzebny jest anestezjolog. 11:13, 12.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%