Zamknij
REKLAMA

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku na każdym kroku są aktywni

17:42, 13.10.2021 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Gimnastyka, wycieczki, warsztaty - to tylko niektóre zajęcia realizowane przez krotoszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

 

Seniorzy aktualnie biorą udział w trzech projektach. Dzięki nim mogą poprawić swoje zdolności fizyczne, intelektualne i manualne.

Jeden z nich, którego hasło to „Ruszaj się człowieku trzeciego wieku” trwa od początku kwietnia do 29 listopada. Obejmuje on przede wszystkim ćwiczenia ruchowe - gimnastykę, jogę, kręgle i wycieczki rowerowe oraz prelekcje prowadzone przez psychologa. Jak na razie udział w nim wzięło 126 seniorów.

Kolejne przedsięwzięcia UTW podejmuje w ramach projektu „Aktywny senior”. Oprócz zajęć ruchowych podobnych jak w poprzednim projekcie jego uczestnicy mają możliwość uczęszczania na terapię tańcem, wycieczki rowerowe, wodny aerobik, gimnastykę mózgu czy warsztaty rękodzieła. W ramach tego projektu zorganizowano też integracyjną biesiadę. Trwa on od początku września do 29 listopada.

Nie jest to koniec, jeśli chodzi o aktywność seniorów z UTW. Od 24 do 26 września uczestniczyli w wycieczce w Góry Sowie.  Zwiedzili tam muzeum górnictwa i techniki militarnej, ewangelicko-augsburski kościół czy zamek Grodno.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

onon

0 0

mozna zapytac co robicie dla przyrody ? 12:48, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%