Zamknij
REKLAMA

Wyciek gazu na budowie. Przyłącze uszkodziło się z powodu prac ziemnych

15:37, 19.10.2021 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy interweniowali przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie. Na terenie trwającej tam budowy przyłącze sieci gazowej uszkodziło się z powodu prac ziemnych.

 

Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej 16 października o godz. 9.10. Na miejsce skierowano 3 pojazdy z jednostki ratowniczo-gaśniczej i jeden zastęp ochotników z Krotoszyna. 

– Na miejscu ustaliliśmy, że wskutek awarii przyłącza nastąpił niekontrolowany wypływ gazu pod ciśnieniem – relacjonuje st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy krotoszyńskich strażaków.

Budowa, na której doszło do tego zdarzenia, znajdowała się przy drodze krajowej nr 15, zaraz przy zamieszkanym budynku, dlatego też służby musiały wstrzymać ruch przemieszczających się tamtędy pojazdów. Mieszkańców ewakuowano. Ostatecznie nikt nie ucierpiał.

W międzyczasie na Zdunowską przybyli pracownicy pogotowia gazowego, którzy sprawdzili ilość niebezpiecznych substancji w atmosferze.

– Po konsultacji z gazownikami do strefy zagrożenia wprowadzono strażaków wyposażonych w sprzęt ochronny, którzy wytypowali, gdzie dokładanie znajduje się uszkodzenie w rurze oraz w którym miejscu potrzebny jest jej zacisk – informuje T. Patryas.

Rola strażaków kończyła się na ograniczeniu wypływu gazu. W dalszej kolejności pracownicy pogotowia gazowego zajęli się naprawą awarii. 

Teren sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły, że zagrożenie zlikwidowano. Mieszkańcy mogli więc wrócić do sąsiedniego budynku, ruch drogowy przywrócono na całej szerokości jezdni.   

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%