Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Kolejny odcinek ścieżki do Staniewa już po finiszu

17:14, 29.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

25 listopada odbył się odbiór techniczny drugiego fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej, która w przyszłości połączy Koźmin ze Staniewem.

 

Jej pierwszy odcinek (od skrzyżowania ulic Marcińca i Zamkowej do torów kolejowych) powstał już w zeszłym roku.

Budowa drugiego fragmentu – do skrzyżowania z ul. Prostą – zakończyła się oficjalnie w zeszłym tygodniu. Zrobiono 255 m. Koszt inwestycji (podzielony między zarządcę drogi, czyli powiat i gm. Koźmin) wyniósł niespełna 150 tys. zł.

Wykonawcą była, podobnie jak w przypadku poprzedniej części, firma Mal Pol Józefa Krysia z Krotoszyna.

– Przeprowadzone prace wiązały się również z regulacją odwodnienia poprzez zamontowanie rynsztoków – powiedział podczas czwartkowego odbioru Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Zauważył, że na skutek warunków atmosferycznych popękała masa bitumiczna na ścieżce. Zaproponował uznanie tego za usterkę, którą wykonawca będzie musiał naprawić do końca kwietnia przyszłego roku.

Radny powiatowy dr Piotr Osuch zapytał wobec tego, czy w związku z pęknięciami można  korzystać ze ścieżki. K. Jelinowski potwierdził. Tak więc nowy odcinek ścieżki jest już otwarty  zarówno dla pieszych, jak i dla rowerzystów.  

Plan zakłada, że ścieżka, której kolejne części będą robione w najbliższych latach, sięgnie aż do sali wiejskiej w Staniewie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%