Zamknij
REKLAMA

ROZDRAŻEW. Krok w stronę dwóch ważnych remontów

14:11, 30.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Starosta krotoszyński Stanisław Szczotka omówił zamiary Powiatowego Zarządu Dróg wobec gminy.

 

– W projekcie budżetu na przyszły rok ujęliśmy opracowanie dwóch dokumentacji związanych  z gminą Rozdrażew. Pierwsza dotyczy drogi powiatowej do wsi Wyki – poinformował 12 listopada na sesji.

Druga to remont drogi z Rozdrażewa do Koźmina.

Starosta zaznaczył na wstępie, że włodarze obu gmin, przez które przebiegają te należące do powiatu trasy (czyli Koźmina i Rozdrażewa) wyrazili zgodę na współfinansowanie projektów.

Przy okazji omawiania inwestycji powiatowych wspomniał o pracach związanych z kanalizacją w Dzielicach. W tym roku gmina położyła na drodze biegnącej przez tę wieś warstwę ścieralną, a powiat zamontował krawężniki.

– Deklarujemy, że w przyszłym roku przy uruchamianiu wolnych środków w pierwszej kolejności będziemy się starali zrobić chodnik od sklepu do szkoły podstawowej w Dzielicach – stwierdził S. Szczotka.

Radni z okazji odwiedzin starosty na sesji mieli do niego liczne pytania – zwłaszcza odnośnie dróg. Jednego z nich, Jana Maciejewskiego, interesował np. odcinek między Nową Wsią a Rozdrażewkiem, gdzie aż roi się od dziur.

– Gdyby powiat kupił maszynę do wycinania krzewów przy drogach, wreszcie nastałby porządek – stwierdził radny Maciejewski.

Jego zdaniem maszyna mogłaby zostać wykorzystana przy drodze w Nowej Wsi, której jest sołtysem.

Starosta zgodził się z uwagami radnego, poinformował jednak, że powiat nie planuje kupna nowego sprzętu dla PZD. Gdyby jednak jakaś firma zajęła się wycinką krzewów na terenie gminy Rozdrażew, starostwo mogłoby pokryć połowę kosztów, a drugą połowę gmina.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

RocefelerRocefeler

1 0

Szczotka niech się zajmie szpitalem i chodnikami wokół niego bo jak jakiś chory pójdzie po pomoc do szpitala to nie dojdzie bo wpadnie w dziurę. 18:22, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%