Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Pożar na ogródkach działkowych. Ucierpiały zwierzęta

10:36, 28.12.2021 | Z.L.
Skomentuj OSP KOŹMIN
REKLAMA

W świąteczną noc z soboty na niedzielę strażacy gasili płonącą altanę. 

 

Do pożaru doszło 25 grudnia ok. godz. 22.30 na jednym z ogródków działkowych przy ul. Poznańskiej w Koźminie. Na miejsce najpierw wysłano 2 samochody strażackie - jeden koźmińskich ochotników, a drugi krotoszyńskich zawodowców. Pożar był okazał się jednak rozwinięty do tego stopnia, że potrzebne było wsparcie jeszcze jednego zastępu z OSP.

– Na miejscu niezwłocznie przystąpiliśmy do ugaszenia pożaru, a następnie sprawdziliśmy altanę pod kątem obecności osób postronnych i zostawienia przez właściciela butli z gazem propan-butan – relacjonują druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie.

Okazało się, że w środku obiektu znajdowały się dwie wiewiórki, które trzymał tam jego właściciel. Jednej z nich nie udało się uratować. Drugą zajęło się natomiast Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Miliczu.

„Obrażenia zwierzęcia są poważne, ma spalone futerko, poparzony nos i opuszki łapek. Rokowania są ostrożne”, poinformowało towarzystwo dzień po pożarze. 

Końcowe działania strażaków polegały na sprawdzeniu miejsca zdarzenia kamerami. Urządzenia potwierdziły, że zagrożenie zażegnano.

(Z.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

StrzepanStrzepan

0 0

UWOLNIĆ WIEWIÓRKI.
15:37, 31.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%