Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Pożar domu. Dach spłonął doszczętnie 

14.21, 11.03.2022 Z.L. Aktualizacja: 14.21, 11.03.2022
Skomentuj
REKLAMA

Początkowo do służb ratowniczych dotarło zgłoszenie o pożarze sadzy. Gdy strażacy dotarli na miejsce, okazało się, że sytuacja jest o wiele poważniejsza. 

Do pożaru doszło 10 marca ok. godz. 19.20 w koźmińskim domu przy ul. Stawowej. W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy strażaków zawodowych z Krotoszyna oraz ochotnicy z Koźmina, Czarnego Sadu i Wałkowa. 

Po dotarciu służb na miejsce okazało się, że pożar objął cały dach. Początkowe zgłoszenie mówiło jedynie, że płonie sadza w przewodzie kominowym, a poddasze domu jest zadymione. 

W budynku nie było żadnego z jego mieszkańców. 

– Gaszenie ognia rozpoczęli druhowie ochotnicy – relacjonuje st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po przybyciu zastępów z zawodowej jednostki ratowniczo-gaśniczej zwiększono intensywność walki z pożarem. Użyto m.in. podnośnika hydraulicznego. 

Kolejni strażacy, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt służący ochronie układu oddechowego, zaczęli gasić płomienie w pomieszczeniu na parterze. 

Gdy stłumiono ogień wewnątrz budynku, przeszukano wszystkie pokoje. Okazały się puste.  

– Po ugaszeniu pożaru strażacy, używając do tego mechanicznych pił do cięcia drewna i podręcznego sprzętu burzącego, przystąpili do usuwania drewnianej konstrukcji dachu – mówi T. Patryas.

Na zewnątrz wyniesiono  nadpalone elementy wyposażenia i dogaszono je.   

Na koniec za pomocą kamer termowizyjnych strażacy potwierdzili, że zagrożenie zostało  zażegnane. 

Ich działania trwały przeszło 3 godz. 

(Z.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%