Zamknij
REKLAMA

Na ulicy Przemysłowej samochody mijają się … na chodniku

15:58, 25.05.2022 | mac
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy ulicy Przemysłowej w Krotoszynie zwrócili nam uwagę, że w związku z modernizacją drogi zamknięto oba pasy drogi i zostawiono prowizoryczny trzymetrowy pas ruchu.

 

Wspomniany pas dla mijania się pojazdów znajduje się na chodniku. Pojazdy jadące z przeciwnych stron, jak wskazują krotoszynianie, mijają się na chodniku z pieszymi.

Jak napisali do nas mieszkańcy ulicy, brakuje poprawnego oznakowania i nie ma wyznaczonych objazdów.

„Trudno uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Uważamy, że ważny interes społeczny wymaga pochylenia się nad sprawą ” – napisali w liście do redakcji i załączyli zdjęcie wykonane 24 maja oraz poinformowali o przekazaniu sprawy na policję.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Przemysłowej jest częścią dużej inwestycji polegającej na budowie łącznika ulic Mahle i Koźminskiej. Zadanie wykonuje firma Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna.

– Obecnie wykonawca prowadzi roboty instalacyjne – przyłącza posesje do wybudowanej kanalizacji sanitarnej. W tym celu wytyczył tzw. mijanki dla pojazdów – powiedział Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, który jest inwestorem.

Uwagę mieszkańców o braku oznakowania skwitował stwierdzeniem, że „z dnia na dzień dużo się zmienia”.

Zdaniem szefa PZD, utrudnienia będą trwały możliwie najkrócej.

– Dlatego prosimy mieszkańców ulicy o trochę wyrozumiałości – dodaje Jelinowski.

Po przyłączeniu jednej strony, nastąpi budowa i przyłączanie budynków po drugiej stronie drogi do wybudowanej kanalizacji deszczowej.

- Wszystko robimy, aby jak najszybciej zakończyć inwestycje. Prace są bardzo zaawansowane w związku z czym zadanie zostanie prawdopodobnie sfinalizowane przed terminem (w umowie jest wyznaczony na październik br. – red.) – dodaje Krzysztof Jelinowski.

(mac)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

JanJan

6 5

Ludziom się nigdy niedogodzi 17:21, 25.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

prawnikprawnik

1 0

ale wszytko ma być zgodnie z prawem i przepisami,partyzantka to byla w 44
09:59, 26.05.2022


Taka prawdaTaka prawda

7 1

Firma G.M. się kłania, nie wiem kto kieruje pracami w tej firmie i kto jest odpowiedzialny za oznakowanie, ale wyobraźni ta bądź te osoby raczej nie mają. Kolejny przykład z dnia dzisiejszego (25.05) remont kawałka ul. Kamiennej od Placu Szkolnego do ul. Sosnowej, kawałek nie przejezdny oznakowania brak, wykonawca wiadomo - G.M. i sznur samochodów jadących bezwiednie w ślepą ulicę bo jedyna droga wyjazdu z Placu Szkolnego zamknięta i zero oznakowania wcześniej, nerwówka kierowców, zawracanie i przeciskanie się między tymi którzy jeszcze nie wiedzą, że jadą w ślepą ulicę. Przykład następny sprzed kilku lat remont ul. Bolewskiego, chcąc wjechać do Krotoszyna od strony Chachalni trzeba było wracać 2,5 kilometra (5 km w obie strony) i jechać przez Perzyce, bo brak odpowiedniego oznakowania, wykonawca - G.M. Swoją drogą zarządca drogi nie kontroluje tego? Oznakowanie nie jest z zarządcą uzgadniane? 23:52, 25.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zorientowanazorientowana

0 0

w PZD można usłyszeć, że znaków nie mają przewidzianych w kosztorysie... jakby to kogo obchodziło 10:19, 27.05.2022


carom13carom13

0 0

A już niedługo tą ulicą pojedzie TIR za TIR-em 17:44, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 1

Nie tylko na ul. Przemysłowej jest źle ale w całym mieście Krotoszyn.
Piesi się wyśmiewają z kierowców, że boją się Policji a z tego powodu nadmiernie reagują na pojawiającego się piechura w pobliżu przejścia dla pieszych.
Przyglądałem się pewnego zdarzenia na przejściu dla pieszych ul. ostrowska z krzyżowaniem z ul. Chwaliszewska. Przy przejściu patrząc od ronda w kierunku Ostrowa Wlkp stoi chłopiec z hulajnogą i oczekuje na pozwolenie przejść przez przejście. Jeden samochód ciężarowy nie udziela następny też podobnie. W końcu zostało mu udzielone pozwolenie na wejście dla pieszych.
Ruszył na tej hulajnodze przez wysepkę na drugą stronę ulicy.
Złośliwość pieszy a kierowca tak z tego wynika bo np. wczoraj też oczekujący piechur nie otrzymał od kierowcy pozwolenia na wejście dla pieszych.
Piechurze z tego wynika, że należy zachowywać ostrożność bo takie wyśmiewanie i straszenie Policją do niczego dobrego nie prowadzi. 19:16, 26.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zorientowanazorientowana

2 0

Temat oznakowania i remontu ulic na Błoniach aktualny. Dziś spokojniej, bo deszcz. Bezczelność wykonawców i próba pozbycia "upierdliwego", zorientowanego w przepisach i drążącego temat klienta ze strony zarządcy drogi. Proponuję gazecie złożenie wniosku o plan organizacji ruchu dla prowadzonych prac do wykonawcy lub zarządcy, tu i tu próba pozbycia się klienta. Łącznie z tym, że niektórzy pracownicy PZD próbują człowieka odsyłać do gminy, że niby droga nie ich. Żenada. 10:17, 27.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%