Zamknij
REKLAMA

SULMIERZYCE. 100 tysięcy na ochronę przed cyberniebezpieczeństwem

10:17, 02.08.2022 | lem
Skomentuj foto PIXABAY.COM
REKLAMA

Sulmierzyce otrzymały wsparcie finansowe w wysokości 100 tys. zł na zakup urządzeń i oprogramowania do ochrony danych informatycznych, którymi dysponuje samorząd miejski.

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach programu pn. Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, mającego na celu wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.Miasto Sulmierzyce otrzymało maksymalne wsparcie finansowe, które dla każdej z polskich gmin wyliczano w oparciu o dwa kryteria - liczbę mieszkańców oraz wartość współczynnika zależnego od  wysokości dochodów podatkowych danego samorządu.

Część pieniędzy miasto wyda na zakup oprogramowania i urządzeń zwiększających bezpieczeństwo przetwarzanych informacji. Będą to systemy antywirusowe chroniące komputery stacjonarne i serwery. Dodatkowo planowany jest zakup UPS online (zasilacz, który całkowicie izoluje podłączone urządzenia od prądu płynącego w sieci - red.) chroniącego serwery przed utratą danych. Ponadto przeprowadzony zostanie audyt bezpieczeństwa, mający ocenić wdrożone zabezpieczenia techniczne i organizacyjne. Zaplanowano również szkolenie pracowników.Efektem realizacji zadania będzie wdrożenie zabezpieczeń zarówno prewencyjnych (ochrona sieci i urządzeń końcowych przed atakami, spamem, phishingiem i niepowołanym dostępem, umożliwienie bezpiecznej komunikacji pracownikom zdalnym, ochrona przed niepożądanymi aplikacjami), jak i naprawczych (np. możliwość odtwarzania danych po awarii).  Pieniędzy wystarczy jeszcze na  częściową wymianę sprzętu komputerowego i sieciowego, gdyż obecnie używany jest przestarzały.

 

(lem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarcinMarcin

0 0

Może warto zadbać o własną ochronę i jeżeli czujemy się narażeni na ataki komputerowe rozszerzyć swoje umiejętności w branży IT? Może warto spróbować ukończyć jakiś kurs z itchool.pl i dowiedzieć się więcej na temat programowania, komputerów i zagrożeń, które mogą na nas czekać w sieci? 20:09, 02.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%