Zamknij
REKLAMA

Pani Bożena z Krotoszyna skończyła sto lat!

12:57, 05.08.2022 | mac
Skomentuj foto KROTOSZYN.PL
REKLAMA

 

2 sierpnia Bożena Wawrzyniak z Krotoszyna obchodziła setne urodziny. Jej rodzeństwo również dożyło sędziwego wieku.

 

Podczas odwiedzin w domu jubilatki burmistrz Franciszek Marszałek wręczył jej dyplom i kwiaty, natomiast kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Renata Pflantz odczytała list gratulacyjny od Mateusza Morawieckiego.

Pani Bożena urodziła się w Salni w rodzinie rolniczej. Miała czterech braci i jedną siostrę. Siostra, starsza od niej, zmarła w czasie wojny na zapalenie płuc, bracia żyli długo: jeden 97 lat, trzej po 90.

Pani Bożena skończyła szkołę podstawową. W czasie wojny, jak podaje portal krotoszyn.pl, była gospodynią w domu niemieckiej rodziny w Krotoszynie. Gotowała, sprzątała, opiekowała się dwojgiem dzieci.

W 1949 r. wyszła za mąż za Stanisława Wawrzyniaka, byłego więźnia obozu niemieckiego. Zamieszkali razem w Odolanowie, bo w tamtejszych szkołach - zasadniczej i technikum - Stanisław uczył technologii i maszynoznawstwa. W 1952 roku Wawrzyniakowie przenieśli się do Krotoszyna, gdzie objęli gospodarstwo.

Rok później urodziła im się córka Róża. Pani Bożena ma dwóch wnuków i czworo prawnucząt.

Jej mąż  był od niej starszy o 20 lat i zmarł jako 71-latek. Jubilatka jest zatem wdową już prawie pół wieku. Do niedawna była bardzo aktywna. Gotowała dla domowników i pracowała w ogródku, pielęgnując ukochane kwiaty.

Teraz chodzi przy pomocy balkonika, wspierana przez najbliższych.

(mac)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%