Zamknij
REKLAMA

Oszustwo na węgiel! Do naszej komendy zgłasza się coraz więcej oszukanych

13.47, 10.08.2022 Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Węgiel stał się towarem deficytowym. Fakt ten wykorzystują oszuści, którzy po prostu w sposób bezczelny żerują na ludziach. Wszystko oczywiście dla szybkiego zysku.

Do Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie również zgłaszają się oszukani mieszkańcy, którzy za pośrednictwem różnych stron internetowych złożyli zamówienie na węgiel. Metoda była taka sama - wpłacali na podane konto bankowe zaliczkę, co stanowiło częściową cenę za towar i transport. Potem oczekiwali w niecierpliwości na dostawę, która nie nadeszła.

Przepadły też pieniądze. Kontakt z oferentem się urwał, a ogłoszenie w internecie szybko zostało usunięte.

Policja ostrzega przed oszustami rozsyłającymi smsy z linkiem do fałszywego sklepu internetowego z węglem z kopalń.

- Wiadomości SMS z linkiem do stron to fałszywe odnośniki, które sprawiają wrażenie autentycznych, a w rzeczywistości prowadzą do spreparowanych witryn - ostrzega rzecznik krotoszyńskiej policji, asp. szt. Piotr Szczepaniak.

Przy każdych zakupach warto sprawdzać, czy strona sklepu ma prawidłowy adres. Policja apeluje, aby być ostrożnym w tego typu zamówieniach. Nie bądźmy zbyt ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe.

Policjanci mają świadomość, że wszyscy jesteśmy zdezorientowani oraz zdesperowani, bo chcemy kupić opał a oszuści tylko na to czekają i zamieszczają takie oferty robiąc to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko „zwijają interes”.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MarianMarian

4 2

To wszystko to wina rządzącej parti która nie daje sobie rady z ogarnięciem tego całego bajzlu powstałego wskutek inflacji. Ceny rosną tak szybko że człowiek nie wie co ma kupić a złodzieje tylko na tym żerują to jest jakiś żart węgiel i ceny z kosmosu najlepiej to się powiesić bo się żyć nie da pensje nie uda za podwyżkami crn tylko stoją w miejscu.... Złodzieje i skur.... 20:05, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

X-Men X-Men

2 0

Oszustwo to jest na każdym składowisku węgla ile oni zarabiają na nas 10:16, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%