Zamknij
REKLAMA

Pani Julia Kapusiowa - stulatka z Durzyna

11.55, 15.11.2022 MAC Aktualizacja: 14.05, 15.11.2022
Skomentuj foto ARCHIWUM PRYWATNE M.MARZYŃSKIEGO
REKLAMA

8 listopada Julia Kapusiowa skończyła 100 lat. Jest obecnie najstarszą mieszkanką wsi oraz trzecią najstarszą mieszkanką gminy Krotoszyn.

 

W setne urodziny do domu jubilatki w Durzynie przyjechała z życzeniami i prezentem delegacja z Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. Sekretarz gminy Beata Pospiech oraz kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Renata Pflantz złożyły na ręce pani Julii listy gratulacyjne od premiera rządu RP i burmistrza Krotoszyna.

Najstarszą mieszkankę odwiedziła także sołtys Durzyna Barbara Krawczyk oraz panie Danuta Bała i Maria Bała z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Stulatka urodziła się 8 listopada 1922 r. w Tarnowskiej Woli k. Nowej Dęby na Podkarpaciu. Rodzice prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne. Po II wojnie światowej wyjechała na Ziemie Odzyskane i osiedliła się w celach zarobkowych w Oleśnicy. Tam poznała późniejszego męża Stanisława, który dojeżdżał do pracy z Durzyna. Ślub odbył się w 1949 r. w Tarnowskiej Woli.

W 1960 r. zakupili działkę w Durzynie obok ziemi teściów. Pani Julia pracowała jako pomoc kuchenna w kuchni w dzisiejszym ZSP nr 2, która  mieściła się w dawnym Pałacu Gałeckich. Później w firmie Kaliszanka przy produkcji lizaków (w oddziale krotoszyńskim).

Nigdy nie chorowała i nie brała lekarstw. Długowieczność zawdzięcza aktywności i zdrowemu odżywianiu się. Kilka miesięcy temu złamała nogę i przeszła udaną operację, jednakże ma kłopot z samodzielnym chodzeniem.

(MAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Najlepsze życzeniaNajlepsze życzenia

3 0

Dużo zdrowi, wszelkiej pomyślności oraz długich lat życia w tak dobrej kondycji
12:46, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%