Zamknij
REKLAMA

Dom Seniora w Krotoszynie przyjazny osobom starszym

11:00, 10.08.2019 | Zuzanna Lorenz
REKLAMA
Skomentuj

Na początku 2019 r. w budynku przy ul. Kobierskiej otwarto  w Krotoszynie Dzienny Dom Senior Plus. To miejsce dla osób starszych, mające na celu  pomoc w zwykłych, codziennych czynnościach, oferujące wiele zajęć.

Jednym z naszych głównych zadań jest zwalczanie samotności u starszych osób - zaznacza opiekun seniorów, Marek Maliński. Dom oferuje wiele form zajęć.

Stawiają na ruch
W znacznym stopniu zwraca się uwagę na ruch. Istnieje możliwość zapisania się do grupki obejmującej około trzech osób, którym proponuje się m.in. gimnastykę, usprawnianie ruchu czy masaże lecznicze. Rodzaj ćwiczeń dobierany jest z pomocą opiekuna, ustalającego potrzeby w zależności od stanu zdrowia.
Instytucja zapewnia również opiekę medyczną, m.in. badania poziomu cukru czy ciśnienia tętniczego.

Książki i ogródek
Dla starszych osób ważna jest również rozrywka, tak więc w Dziennym Domu Seniora można znaleźć salę telewizyjną, w której nie brak regałów z książkami.
Wiele zajęć odbywa się na świeżym powietrzu. Przy budynku jest ogródek z kwiatami oraz warzywami pielęgnowanymi przez seniorów. Na dworze znajduje się też miejsce używane latem do zajęć plastycznych, a nawet grill.

Jak w domu
Placówka dba o edukowanie starszych osób z obsługi komputera. To zadanie specjalnego pracownika, który pomaga w przypadku ewentualnych kłopotów.
Dom ma kuchnię, gdzie panie chętnie przyrządzają słodkie smakołyki, ma także jadalnię będącą miejscem spotkań towarzyskich.
Instytucja organizuje wycieczki i wyprawy do kina. Jednym z aktualnych planów jest zorganizowanie podróży do Gdańska oraz Malborka.  

 

REKLAMA
(Zuzanna Lorenz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MisiaMisia

0 0

No i super! Wiadomo ze sport to zdrowie :) Moja babcia bardzo zaniedbala ostatnimi czasy swoje zdrowie -ma problemy z nogami ale odkad przebywa w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim gdzie jest pod czujna opieka rehabilitantów to czuje sie juz coraz lepiej 23:40, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone