Zamknij

Odległe miejsca krotoszynian na liście PiS do parlamentu

20:03, 17.08.2019 | P.K.
REKLAMA
Skomentuj

 

O mandat poselski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości powalczy dwoje krotoszyńskich działaczy tej partii - Sławomira Kalak i Piotr Januszkiewicz. Radna miejska staruje z 17 pozycji, a lekarz Januszkiewicz z 13.

W okręgu nr 36, do którego należy powiat krotoszyński, na czele zawierającej 24 nazwiska listy umieszczono obecnych parlamentarzystów. Pierwszy to Jan Dziedziczak. Posła z Kalisza Piotra Kaletę (pozycja nr 5) wyprzedza ulokowana o jedną pozycję wyżej Marlena Maląg, była wicewojewoda wielkopolska.

Zaskoczeniem dla wyborców jest obecność na liście dla b. posła ruchu Pawła Kukiza, Jerzego Kozłowskiego. – Jestem wierny swoim poglądom i wygłaszanym deklaracjom. Wielokrotnie mówiłem, że dzień, w którym Kukiz'15 wejdzie w  koalicję z PSL-em, będzie moim ostatnim w tym ugrupowaniu - stwierdza kandydat.


Kandydatom z Krotoszyna zaproponowano dość odległe pozycje. Lekarz Piotr Januszkiewicz jest na 13. miejscu listy, a radna miejska Sławomira Kalak na 17.


- Nie ma czego komentować. Decyzje zapadły wyżej, jest jak jest. Obecnie jestem na etapie budowania sztabu wyborczego. Plan na kampanię zdradzę w późniejszym terminie - mówi Januszkiewicz.


W  wyborach do Senatu RP w naszym okręgu nr 95 będzie obecny senator, Łukasz Mikołajczyk.

 

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

MarianMarian

3 2

Na lekarza głosował nie będę.. Oddanie głosu byłoby nierozumne. 20:21, 17.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

1 1

Z różnych wypowiedzi wynika, że były prezydent RP Lech Wałęsa grozi wybuchem wojny domowej. Słuchając dziś mszy św. z Piekar Śląskich to można podsumować, że w Polsce jest jak jest ale bardziej źle jak dobrze. Jeżeli bardzie źle i utrzymujący się przez dłuższy czas ( jak w Syrii ) to wojna domowa może się uaktywnić.
Od samego początku popierałem PiS ale obecnie należy się zastanowić czy głosować ponownie (na hura ) na PiS czy na inną partie polityczną. 14:12, 18.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

1 1

Polityka i byle jak najwyżej ale czasami jest to nieodpowiednie.
Tragedia wczorajsza w Tatrach i nie należy się z tego śmiać a współczuć.
Ale czy to czasami nie jakaś kara Boża co by na to wskazywało. Bezwzględność i zarozumiałość staje się czasami bezlitosna. 16:36, 23.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

1 0

Tak się zastanawiam czy czasami nie trzeba umieścić komentarza oto takiej treści.
Lekarz zakładowy PKS w Krotoszynie kieruje mnie do sanatorium a było to w roku gdzieś 1986. Po udaniu się do sanatorium okazało się, że lekarz przyjmujący mnie był bliskim krewnym lekarza, który mnie kierował. Sanatorium i w czasie pobytu stwierdzono, że pobyt nic może nie dać a tylko zaszkodzić. Faktycznie, że nic to nie pomogło bo powodem pobytu w sanatorium mogła nie być choroba a sprawy zawodowe. W PKS była udręka i jakiś powód musiał być bo do obecnego czasu to udręczanie nadal jest dokuczliwe.
Sam pobyt w sanatorium i po powrocie inny lekarz z Krotoszyna stwierdził, ze pobyt w sanatorium zaszkodził. 07:09, 24.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MarianMarian

1 0

Jeżeli komuś stanie się to przydatne to dodam. Lekarz kierujący z Krotoszyna do sanatorium to pseudonim rolada a lekarz przyjmujący w sanatorium to specjalista od płci pięknej.
Co do, że lekarz przyjmujący był bliskim krewnym lekarza kierującego mogło być zbiegiem okoliczności. 22:44, 24.08.2019


MarianMarian

1 0

Na koniec - sanatorium to Jarnołtówek. Coś by napisać na temat pobytu to lepiej będzie bez dalszych wspomnień. Ale co to przykrości były bo było to blisko granicy. Trzeba było się pilnować bo zdrady czyhały. 08:07, 25.08.2019


REKLAMA
© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone