Zamknij
REKLAMA

WYBORY 2019. Krotoszynianina nie ma na liście Konfederacji

11:28, 08.09.2019 | PAW
REKLAMA
Skomentuj

 

Wiadomo już, że krotoszynianin Robert Cichowlas nie znajdzie się na listach Konfederacji w wyborach do sejmu.

W skład konfederacji wchodzą środowiska partii Korwin, sympatycy ugrupowania Grzegorza Brauna, Ruch Narodowy i kilka pomniejszych ugrupowań, jak Partia Kierowców. Liderem listy w naszym okręgu będzie Witold Stoch, absolwent prawa, kończący aplikację w warszawskiej okręgowej izbie radców prawnych.


Działacze widzieli na tym miejscu kogoś z naszego regionu. - Urodziłem się w Kaliszu, tam też uczęszczałem do liceum, zatem moje związki z tym okręgiem są znaczące – tłumaczy jednak Stoch. On i prezes partii w okręgu nr 36, Andrzej Kuświk, chcieli,  by na liście kandydatów znalazł się Robert Cichowlas.  – To otwarty, a przy tym odpowiedzialny działacz. Zawsze można było na niego liczyć. Jego absencja na liście to wielka strata - podkreśla Kuświk.  


Dzięki Cichowlasowi powstała w naszym powiecie młodzieżówka partii. Kieruje nią Patryk Szwedziak z Gorzupi. - W nasze szeregi wstąpili młodzi ludzie z pasją. Patryk szefuje też młodzieżówce okręgowej - informuje Cichowlas.


A jak komentuje swoją odmowę kandydowania? - Obiecałem rodzinie, że będę jej poświęcał więcej czasu. Drugim ważnym czynnikiem jest obowiązująca ordynacja wyborcza. Jeśli mniejsze partie przekroczą próg wyborczy, preferowani będą liderzy list  - mówi.
Dodaje, że w pełni solidaryzuje się z tymi działaczami z naszego okręgu, którzy nie są zadowoleni z pozycji lidera listy dla osoby ze stolicy, a nie kogoś z naszego regionu, np. Andrzeja Kuświka.


Pomimo niesnasek lokalni działacze chcą prezentować program i cele polityczne Konfederacji. - Moim marzeniem jest przekonanie młodego pokolenia do licznego udziału w wyborach. Gdy młodzi ludzie tak uczynią, będzie to nasz wspólny sukces i triumf demokracji - mówi Cichowlas.

 

 

(PAW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JagodziankaJagodzianka

0 1

Miałam ,głosować na Konfederację ,a zwłaszcza na RN ,ale po tym co usłyszałam na temat tego że Żydów pobili Arabowie i pan Winnicki był tym bardzo oburzony ,że niby PiS ich sprowadził do Polski ,to mnie ....możecie sobie pomyśleć ,pan Winnicki niczym nie różni się od PiSu ,też chciałby żeby w Polsce rządzili Ukraińcy i Żydzi ,ja na takich głosować nie będę.Jagodzianka 22:25, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone