Zamknij
REKLAMA

Oto rywalka senatora Mikołajczyka w naszym okręgu wyborczym

09:59, 08.09.2019 | K
REKLAMA
Skomentuj

 

W okręgu nr 95, do którego należy powiat krotoszyński przeciwko kandydatowi Zjednoczonej Prawicy, senatorowi Łukaszowi Mikołajczykowi z Ostrowa, Koalicja Obywatelska wystawiła Ewę Matecką, byłą wiceprezydent Ostrowa.

Jej kandydaturę zaakceptowali przedstawiciele głównych sił opozycji. Wcześniej mówiono o staroście ostrowskim Pawle Rajskim i pośle Jarosławie Urbaniaku. Obaj nie byli zainteresowani. Ten ostatni startuje z dwójką do sejmu.


Proponowano też posłowi PSL-u Piotrowi Walkowskiemu, ale jego osoba nie zyskała akceptacji przez wszystkie środowiska.


Zgodę wyraziła Ewa Matecka. - Bardzo się cieszę, że zdobyłam zaufanie całej zjednoczonej opozycji. W kampanii moim priorytetem będzie wskazanie obywatelom zalet programu i przekonanie ich do siebie działaniami. Oczekuję od mojego rywala kampanii merytorycznej. Niech nasza walka koncentruje się na rozwiązywaniu konkretnych spraw, a nie na personaliach – powiedziała "Rzeczy".


Senator  Mikołajczyk rozpoczął kampanię 26 sierpnia w Ostrowie, gdzie jako kandydata przedstawił go szef zarządu regionu, poseł Jan Dziedziczak. - W pracy parlamentarnej, a wcześniej samorządowej, w centrum moich działań zawsze stał człowiek – powiedział wtedy. Jeśli ponownie zdobędzie mandat, zamierza  rozszerzyć działanie biura porad prawnych, a w senacie zajmować się m.in. bezpieczeństwem dzieci i młodzieży  w świecie wirtualnym. Oczywiście, nadal chciałby pracować w komisjach, których członkiem jest obecnie.


O Ewie Mateckiej wypowiedział się tak: - Szanuję i znam moją kontrkandydatkę, z którą współpracowałem niejednokrotnie podczas sprawowania przez nią funkcji w ostrowskim magistracie.

(Fot. WLKP24.INFO)

 

(K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone