Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN 400 tys. zł dofinansowania na nowy ambulans

10:51, 12.09.2019 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

9 września w koźmińskim szpitalu przy ul. Stęszewskiego podpisano umowę o dofinansowanie na zakup nowej karetki dla Podstacji Pogotowia Ratunkowego. 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie otrzymał od Ministerstwa Zdrowia wsparcie finansowe w wysokości 400 tys. zł. Umowę w formie elektronicznej podpisali Krzysztof Kurowski, dyrektor krotoszyńskiego szpitala oraz Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. 
Na spotkaniu pojawili się również m.in. Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina, Marlena Maląg, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Aneta Niestrawska, wicewojewoda wielkopolski. 
Pieniądze zostały przekazane w ramach Programu wymiany ambulansów. Podczas spotkania Cieszyński podkreślił, że w planach ministerstwa jest sukcesywna wymiana wysłużonych ambulansów. Nowe samochody mają usprawnić pracę ratowników medycznych oraz zapewnić pacjentom pomoc na wysokim poziomie.
Program wymiany obejmuje łącznie 200 karetek dla kraju,  w tym 14 na teren województwa. W wyborze ambulansów do wymiany ministerstwu pomaga Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Wicewojewoda Aneta Niestrawska poinformowała, że umowa podpisana w Koźminie jest szóstą w województwie. Umów takich będzie 14, na łączną kwotę 5,6 mln zł. 
SPZOZ w Krotoszynie dysponuje trzema ambulansami. Jeden z nich przypada na oddział w Koźminie. Jest to najstarsza z karetek, ma już 10 lat i przejechała blisko 250 tys. km.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz