Zamknij

W MAHLE już zwalniają, powoli wraca produkcja

16:05, 02.05.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Fabryka MAHLE w Krotoszynie powoli startuje. Jak informują nas pracownicy, ruszają poszczególne linie produkcyjne. Niestety, są też i zwolnienia pracowników.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie ok. 110 osób straciło pracę w kwietniu.

U nas dziś kilka osób dowiedziało się że po 10 lat pracy MAHLE nie przedłuża im umów. Z dnia na dzień wszystko się zmienia. Ci, którym kończą się umowy w kwietniu i maju, dostają kwitek i nara – napisał na forum internetowym internauta o pseudonimie Odlewnik.

Internautka Niestety, zatrudniona przy zaworach, napisała, że dowiedziała się o nieprzedłużeniu z nią umowy, którą miała do końca kwietnia. Co ciekawe, przez kilka lat pracy nie wzięłam L4 ani razu – skomentowała.

Na forum nie brakuje opinii, że w pierwszej kolejności zatrudnienie tracą osoby zatrudniane przez agencję pracy Sanpro, z usług której MAHLE miało zrezygnować. Zagrożeni są również ludzie, którzy często korzystali ze zwolnień lekarskich.

Jak mówi nam jeden z pracowników (ponad 10-letni staż pracy), kierownictwo pozwoliło wrócić do pracy tym, którzy nie korzystali z opieki nad dziećmi ani nie byli na L4. Chodzi o sytuację z początku kwietnia, gdy zakład przeszedł na tzw. postojowe. - Praca jest tylko dla tych, co nie kombinowali. A tamci muszą czekać – komentuje wspomniany pracownik MAHLE.

A jak wygląda system pracy? Nasz informator mówi, że 2 tygodnie temu pracował przez 3 dni w innym dziale produkcji, w kolejnym tygodniu też 3 dni.

- Pracujemy tyle, ile jest zamówień. Przychodzimy, robimy i wracamy do domu - wyjaśnia.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

ZłyZły

7 0

Niestety dają wypowiedzenia także pracownikom, którzy mają umowę na stałe oraz na czas określony do końca roku, nie wiem tylko co na to rząd bo przecież zakład ma przyznaną tarczę kryzysową na kwotę 23 mln,pod warunkiem utrzymania miejsc pracy,czy poprostu zakład robi to cichaczem myśląc, że nikt tego nie zgłosi do wojewody. 16:42, 02.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jonyjony

0 0

Rząd to myśli wyłącznie jak nakraść sobie i czarnym pedofilom. Zwykli ludzie ich g... obchodzą. Liczcie tylko na siebie 15:32, 09.05.2020


PracusPracus

1 1

A ja nie pije i nie pale bo chce pracować w male, auuuu praca u Helmuta 00:44, 03.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ja Ja

6 1

"Artykuł" zrobiony na podstawie wiadomości z forum no szczyt profesjonalizmu bravo!!! A może tak ruszyć tyłek i zapytać u źródła co firma zamierza??? 10:45, 03.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KS.andrzej waligoraKS.andrzej waligora

5 1

Mahle to piękna firma ktora ma swoja historię sięgającą 2020 roku kiedy w kwietniu zaczęto zwalniać pracowników, firma sanpro nie podpisała kontraktu o nie wynajmuje już dla mahle pracowników.mahle to jeden wielki burdel, Kozicki wielce zazwziety filozof na czele z lisiakiem i reszta psycholi ma stołkach tylko potrafiących drec ryja na pracowników. Jo już tam nie swiece pomieszczeń i biur bo mi nie płacą. Koperty coraz cieńsze zamiast setek tylko pięćsetka i co jak mam za to żyć.....Bóg zapłać za waszą chłonność i ofiary na mój samochód i nowe alusy 14:09, 03.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA