Zamknij

Dalekobieżne jeżdżą i co dalej... Od nas zależy, czy tak zostanie

14:32, 28.04.2019 | Grzegorz T. Śnieciński
REKLAMA
Skomentuj

Kursujące przez Krotoszyn od 8 kwietnia pociągi dalekobieżne wpisały się już w kolejowy krajobraz miasta.

Składy InterCity wożą pasażerów trasą objazdową Ostrów-Krotoszyn-Grabowno Wielkie oraz Jarocin-Krotoszyn-Grabowno z uwagi na rozpoczęty remont sąsiedniej linii kolejowej. Korzystają na tym mieszkańcy naszego powiatu, którzy chwalą sobie takie rozwiązanie.


– Dla mnie mogłoby już tak zostać na stałe – mówi Rzeczy pan Marek, jeden z pasażerów na peronie w Krotoszynie. – Nie muszę się już przesiadać w Ostrowie, tylko jadę sobie bezpośrednio do Warszawy i z powrotem. – Wygodnie i elegancko – komentuje nam z kolei pani Wioletta. – Mam już pomysł na majówkę, żeby bezpośrednio pojechać do Jeleniej Góry, a stamtąd do Szklarskiej Poręby i wędrować po Karkonoszach.


Pan Witold wybierający się w podróż do Wrocławia również dostrzega kolejowe ożywienia na stacji – Widziałem ostatnio na stacji taki nowoczesny pociąg, chyba Dart to był, przyjechał z Białegostoku. Jeszcze nim nie jechałem, ale chętnie wybiorę się gdzieś z rodziną.
Ale są i inne uwagi. Jeden z pytanych przez nas podróżnych powiedział: – Jak tak patrzę, to widzę, że nie jest za bogato z tą frekwencją. Mamy teraz tyle połączeń, a ludzie nie chcą jeździć? Może bilety za drogie, albo może nie ma odpowiedniej reklamy? A może odstrasza ich ten brzydki dworzec? To jest skandal, że ciągle jeszcze szpeci, przecież coraz bardziej się sypie. Mam rodzinę w Poznaniu i jest mi wstyd, jak do nas przyjeżdżają.  

       
Jak się okazuje, sprawa frekwencji w pociągach jest szczegółowo analizowana w spółce PKP InterCity. Od tego, ilu pasażerów wsiądzie i wysiądzie w Krotoszynie, zależeć będzie ewentualne uruchomienie jakiegoś połączenia dalekobieżnego na stałe.


Pociągi InterCity będą kursować przez nasze miasto do końca sierpnia. Mamy więc możliwość wpłynięcia na decyzję przewoźnika. Zwrócił ostatnio na to uwagę burmistrz naszego miasta, Franciszek Marszałek, który na swoim profilu FB napisał m.in.: ...sama podróż (do Wrocławia – red.) trwa ok. 1h 15 min. W sumie jest obecnie aż 15 połączeń na dobę do Wrocławia!


A zatem – korzystajmy jak najwięcej. To od nas zależy kolejowa przyszłość Krotoszyna!   

(Grzegorz T. Śnieciński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

pepapepa

0 0

Byłoby fantastycznie gdyby IC zostało, mam ogromną nadzieję, że tak będzie, 16:16, 28.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrotoszynianinKrotoszynianin

0 0

Ja także. Kto jeszcze? NASZ LOS W NASZYCH RĘKACH 16:48, 28.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone