Zamknij

Rok 2020. Otwarcie hotelu Pod Białym Orłem i mistrzostwa w sumo

17:05, 02.09.2019 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Taka ambitna zapowiedź z ust Dariusza Rozuma padła podczas konferencji prasowej nt. mistrzostw świata w sumo, które odbędą się 5 i 6 września 2020 r. w Krotoszynie. Tyle, że po zaskakującym pytaniu dziennikarza, gdy mówiono o za małej bazie noclegowej. Czy możemy już odliczać czas?

Gospodarzem spotkania był burmistrz Marszałek. Oficjalnie poinformowano na nim, że delegaci Polskiego Związku Sumo stosunkiem głosów 16:13 wybrali nasze miasto na miejsce zawodów.
 
Do Krotoszyna ma przyjechać ok. 500 osób. Trzeba załatwić wiele spraw. - To wydarzenie pokazuje sukces naszych działań i to, że hasło „Współdziałamy" jest realizowane w praktyce. Liczę na rozkwit gospodarczy i efekty współpracy dwustronnej między partnerami – podkreślał burmistrz Krotoszyna.

Mistrzostwa mają kosztować ok. 500 tys. zł. 200 tys. zł zabezpieczono w budżecie miasta, ponad 100 tys. zł wpłynie z Ministerstwa Sportu. Pozostałą kwotę szef związku zamierza zdobyć przy pomocy burmistrza od indywidualnych sponsorów czy instytucji państwowych.

Problemem jest jednak ograniczona baza noclegowa. Sportowcy zamieszkają w hotelach krotoszyńskich i jednym koźmińskim. Jeśli zajdzie potrzeba, niektóre delegacje zostaną ulokowane w Ostrowie.

– Zamierzam wyremontować wnętrze hotelu Pod Białym Orłem – odpowiedział na jedno z pytań – prezes Polskiego Związku Sumo i właściciel nieczynnego od wielu lat hotelu na Małym Rynku. –  I choć tej lokalizacji nie biorę pod uwagę w kontekście mistrzostw, zamierzam to zrobić.

- Czy zdążę wygrać z czasem, nie wiem - dodał po chwili.

 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA