Zamknij
REKLAMA

Krotoszynianin mistrzem Polski w tańcu towarzyskim

12:31, 22.10.2019 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Szymon Staśkowiak taniec towarzyski trenuje od 6. roku życia. Aktualnie łączy naukę w technikum z pięciogodzinnymi ćwiczeniami we Wrocławiu. Chłopak planuje w dalszym ciągu rozwijać się.

Szymon jest uczniem pierwszej klasy technikum ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. K.F. Libelta w Krotoszynie. Potrafi jednak połączyć naukę ze swoją pasją taneczną – na treningach we Wrocławiu pojawia się systematycznie minimum 3 razy w tygodniu. Staśkowiak jest także członkiem Młodzieżowej Rady Miasta w Krotoszynie.

Początki
- W wieku 8 lat miałem roczną przerwę zdrowotną. Po tej przerwie z ogromną tęsknotą wróciłem do swojej pasji. Od samego początku wybrałem kierunek tańca towarzyskiego – opowiada 16-latek.
Pierwotnie Staśkowiak ćwiczył wraz z Katarzyną Wincenciak w Show Dance. Taniec towarzyski został tam jednak wyparty przez jego inne formy. Przez to opiekę nad chłopakiem na rok przejął Patryk Serafiniak z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. 
Następnym trenerem Szymona został Michał Pernak, także z KOK-u. Współpracują ze sobą do dziś. Mężczyzna to dwukrotny wicemistrz Polski U21 i finalista Mistrzostw Polski Dorosłych.
Dzięki propozycji Pernaka młody tancerz ćwiczy w Champion Team Wrocław – największym centrum tanecznym w okolicy Dolnego Śląska. Czasami na treningi Szymon musi jeździć bezpośrednio po lekcjach w szkole.

Osiągnął wiele z partnerką
16-letni krotoszynianin trenuje wraz z Zuzanną Ryś pochodzącą z Wrocławia. Razem tańczą od 2017 r. 
Ich ostatnim sukcesem było pierwsze miejsce podczas Pucharu Klas w Białobrzegach. Para została w swojej kategorii mistrzami kraju.
Szymon bierze udział w turniejach w całej Polsce niemalże co weekend. 
Chłopak jest chętny pomagać w akcjach charytatywnych, wykorzystując swoje umiejętności. 11 listopada razem z Zuzanną zatańczy w restauracji Przepiórka w Świnkowie z okazji kolacji zorganizowanej na rzecz Zuzi Kuroszczyk. 
Podczas Pucharu Klas z 12 października para uzyskała awans do klasy B w kategorii taniec standardowy. - Nasz kolejny cel to uzyskanie najwyższej klasy krajowej A. Jest to ambitny zamiar możliwy do osiągnięcia dzięki naszej ciężkiej pracy, wiedzy trenerów i wsparciu naszych bliskich – poinformował Szymon.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz