Zamknij

Wysokie lokaty naszych zawodników w Biegu Zimowym w Jarocinie

12:33, 19.02.2020 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 13:52, 19.02.2020
Skomentuj

Piotr Grzempowski z KS Krotosz zajął 7. miejsce. Karol Olejniczak był  drugi w kat. wiekowej M50-59. Również drugi, ale w M40-49 był koźminianin Marcin Wojtkowiak.

15 lutego w Jarocinie odbył się 36. Bieg Zimowy im. Mariana Michalskiego. Jak przyznają uczestnicy, na te zawody przyciąga ich m.in. nietypowa formuła, w jakiej jest on rozgrywany. Startuje się pojedynczo systemem narciarskim – czyli co 30 sekund.

Dzień przed imprezą organizator zmienił trasę biegu, któroą wydłużono z 8,5 km do blisko 9,6 km ze względu na bezpieczeństwo biegaczy. Zawodnicy przyznali, że mimo tej zmiany trasa nie należała do łatwych. Miała typowo crossowy charakter. Najszybciej pokonał ją Abdelrrahim Elarsi z Chorzowa (30:10 min.), a wśród pań Natalia Helik.

Reprezentacja krotoszyńskiego klubu pokazali się z bardzo dobrej strony. Piotr Grzempowski (38:04 min.) wbiegł na linię mety na 7. pozycji i zajął 4. w swojej kat. wiekowej. Kolejno na linii mety pojawili się: 11. Karol Olejniczak (39:21), 2. m w M-50; 16. Marian Poczta (40:28) 3. m również w tej samej kategorii; 27. Paweł Błażutycz (44:30) oraz jako 44. Joanna Olejniczak (58:32).

Nie mogło też zabraknąć mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wlkp. (Sylwia Szyszka, Joanna Szyszka-Stachowska, Marek Pieniężny, Marcin Wojtkowiak i Jacek Zawodny).

Wielką niespodziankę sprawiła Joanna Szyszka-Stachowska, która zajęła 3. w kat. open kobiet. Na podium stanął również Marcin Wojtkowiak (39:31) zajmując 2 m. w kat. M 40-49 oraz Marek Pieniężny wygrywając swoją kat.