Zamknij

Karetecy Nippona dzielnie walczyli w Środzie

16:08, 05.03.2020 S.P Aktualizacja: 16:09, 05.03.2020
Skomentuj

9 medali wywalczyli w Środzie Wlkp. zawodnicy Akademii Sportów Walki Nippon w Krotoszynie. Najlepiej spisał się najmłodszy karateka Robert Król, który 3 razy stawał na podium.

29 marca odbył się po raz 26. Turniej Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP. Turniej zgromadził 358 zawodników z 34 klubów.

Krotoszyński klub Nippon reprezentowało tylko siedmioro zawodników. Grupa ta wywalczyła aż 9 medali (3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe). W tej skromnej ekipie jeden zawodnik zdobył sam 3 krążki. To Robert Król, który może poszczycić się złotem, srebrem i brązem. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej krotoszyńska drużyna zajęła 9. miejsce.

Trener Piotr Bielawski był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. - Dziękuję wszystkim zawodnikom za dobry występ na turnieju – powiedział.