Zamknij

SULMIERZYCE. Piłkarski turniej ulic

14:37, 12.08.2020 S.P Aktualizacja: 14:41, 12.08.2020
Skomentuj

Zwycięstwem drużyny pn. Krotoszyńska zakończył się Turniej 2 ulic rozegrany w Sulmierzycach. Impreza powróciła po 9 latach przerwy.

1 sierpnia na sulmierzyckim boisku Orlik zorganizowany został piłkarski turniej dwóch ulic. Organizatorami drugiej edycji byli LKS Sulimirczyk oraz Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w Poznaniu. W turnieju mogli brać udział wyłączenie mieszkańcy jednej lub dwóch ulic (niekoniecznie ze sobą sąsiadujących) z Sulmierzyc.

Zespoły grały w składach sześcioosobowych składach. Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny, reprezentujące ulice: Kaliską, Krotoszyńską, Wiosny Ludów i Wrocławską.

W fazie grupowej zespoły grały systemem „każdy z każdym” po 10 min. bez zmiany połów. Na tym etapie rozgrywek rozegrano 6 meczy, a wyniki przedstawiały się następująco:

- Krotoszyńska – Kaliska 3:0

- Wrocławska – Wiosny Ludów 0:4

- Krotoszyńska – Wrocławska 1:0

- Kaliska – Wiosny Ludów 2:1

- Kaliska – Wrocławska 3:3

- Krotoszyńska – Wiosny Ludów 2:1

Po rozegraniu fazy grupowej odbyły się mecze decydujące o końcowej klasyfikacji.

W spotkaniu o 3. miejsce drużyna Wiosny Ludów pokonała ul. Wrocławską 5:0. W finale ul. Krotoszyńska wygrała z Kaliską 5:3.

Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale, a także wyróżniono zawodników indywidualnie. Najlepszym strzelcem został Mikołaj Kulawski z Wiosny Ludów, który zdobył 6 bramek. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano zaś Romana Wyrwasa z drużyny Kaliska. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Oliwierowi Migajowi z ul. Krotoszyńskiej. Nagrodę od organizatora otrzymał zaś Szymon Wojtkowski z ul. Wrocławskiej.

Turniej został sfinansowany w ramach III edycji grantów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który przekazał środki na zakup pucharów, medali oraz nagród rzeczowych dla wyróżnionych zawodników. Organizatorzy dziękują również za wsparcie Miastu Sulmierzyce, Piekarni Wieczorek Justyna Januszkiewicz oraz Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Adam Kierakowicz.