Zamknij

Julia Damasiewicz z Koźmina wygrała mistrzostwa Europy

15:37, 26.08.2020 Z.L Aktualizacja: 15:38, 26.08.2020
Skomentuj

23 sierpnia, po sześciu dniach rywalizacji, zakończyły się w Pucku mistrzostwa Europy w kitesurfingu. Julia Damasiewicz osiągnęła podwójny sukces – została mistrzynią Europy i Polski.

15-letnia koźminianka miała przewagę już podczas wyścigów eliminacyjnych. Od razu zakwalifikowała się do ostatecznego starcia. Swoje umiejętności zaprezentowała zwłaszcza w decydującym, czwartym wyścigu.
Została jednocześnie mistrzynią Europy i Polski. Z racji swego wieku zdobyła złoto także wśród młodzieżowców i juniorów. Podczas mistrzostw Europy przyznawano bowiem medale w kategoriach do lat 17 oraz 19.
Na podium stanęła jeszcze jedna Polka, Magdalena Woyciechowska. W mistrzostwach Europy zdobyła brąz, a srebro uzyskała w zawodach na skalę naszego kraju.