Zamknij

Zdunowscy karatecy wywalczyli awans do mistrzostw kraju

17:12, 29.05.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

4 medale zdobyli karatecy UKS Shodan Zduny podczas Otwartych Mistrzostw Łodzi, które miały rangę turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Polski w karate olimpijskim.

 

Celem, jaki postawili przed sobą zdunowianie, było uzyskanie kwalifikacji i okraszenie tego medalem. Ich dorobek to jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal oraz trzy miejsca piąte. Zawodnicy Shodana Zduny wykonali więc plan w stu procentach.

Nie było łatwo, bo z ostatniej szansy zakwalifikowania się na mistrzostwa kraju postanowiło skorzystać ponad 350 zawodników z całej Polski. 

– Jestem dumny z dokonań i postawy naszych zawodników. Niewiele zabrakło do tego, by dorobek medalowy był jeszcze większy. Jednakże waleczność, nieustępliwość i poziom walk były na najwyższym poziomie – mówi trener zdunowian, Jarosław Adamski.

Adamski chwali piątego w kategorii 52 kg Eryka Szymczaka, który pomimo bolesnej kontuzji “pokazał, że jest wielkim wojownikiem”. Zdaniem trenera walkami Jakuba Formanowskiego (76 kg) można byłoby naładować niejeden akumulator, bo “tak iskrzyło w każdej walce”. Matylda Ozga pokazała, że potrafi opanować emocje w walkach o medale. Powrót Dagmary Mujty po dłuższej przerwie w turniejach zakończył się wygranym pojedynkiem. Zarówno ona, jak i wspomniani Matylda oraz Jakub zajęli piąte lokaty.

– Maurycy Maciaszek wreszcie zakończył zawody z medalem indywidualnym, a Kasia Trafankowska w młodzieżowcach i Jakub w juniorach przeszli jak burza przez kolejny turniej – ocenia J. Adamski.

 

Medale zawodników Shodana

1. m. Jakub Romański (kumite juniorów 55 kg)

2. m. Jakub Romański (kata juniorów)

2. m. Maurycy Maciaszek (kumite juniorów + 76 kg)

3. m. Katarzyna Trafankowska (kata młodzieżowców)

5. m. Eryk Szymczak (kumite juniorów mł. 52 kg)

5. m. Matylda Ozga (kumite juniorek mł. 54 kg)

5. m. Jakub Formanowski (kumite juniorów 76 kg)

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%