Zamknij

Chłopcy z ósemki wicemistrzami Wielkopolski w czwórboju lekkoatletycznym

10:58, 21.06.2021 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 12:24, 21.06.2021
Skomentuj

18 czerwca w Pile odbył się  Finał Mistrzostw Wielkopolski w czwórboju lekkoatletycznym w ramach Igrzysk Dzieci.

Zawody dotyczyły dzieci urodzonych w rocznikach 2008-2009 (klasa V i VI szkoły podstawowej) Rewelacyjnie spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie zajmując drugie miejsce.

Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej drugie miejsce w konkursie rzutu piłeczką zajął Miłosz Kołodziejski.

W skład czwórboju wchodzą następujące konkurencje: bieg na 60 m, bieg na 1000 m, rzut piłeczką oraz skok w dal.

Szkołę reprezentowali: Miłosz Kołodziejski, Marcel Czapracki, Filip Urny, Kacper Nowak i Michał Drożdżyński. Opiekunem dzieci podczas zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Łukasz Wałęsiak.

W finale wojewódzkim wystartowało 8 najlepszych reprezentacji szkół podstawowych wyłonionych w zawodach rejonowych. Pierwsze miejsca zajęła SP3 z Wolsztyna (pow. leszczyński) - 934 pkt. Krotoszyńska ósemka zdobyła 778 pkt. i wygrała z trzecią w klasyfikacji SP 7 z Leszna o 76 punktów.