Zamknij

Łukasz Kaczmarek w kadrze na Igrzyska Olimpijskie!

14:17, 24.06.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Krotoszynianin Łukasz Kaczmarek został powołany do reprezentacji Polski w siatkówce na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

26-letni atakujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn Koźle wygrał rywalizację o miejsce z Maciejem Muzajem. Na igrzyskach Łukasz będzie zmiennikiem pierwszego atakującego Bartosza Kurka.

Mierzący 204 cm wzrostu Łukasz Kaczmarek pokazał się z dobrej strony podczas trwającej Ligi Narodów we włoskim Rimini. Wystąpił w pięciu meczach z Bułgarią, Brazylią, Niemcacmi, Argentyną i Iranem.

Na IO w Tokio, które dla siatkarzy zaczynają się 24 lipca, zmierzy się 12 drużyn siatkarskich, które podzielono na dwie grupy:

grupa A: Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela.

grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja.

Cztery najlepsze zespoły z każdej z grup zmierzą się w ćwierćfinałach.

Reprezentacja Polski w składzie z krotoszynianinem Łukaszem Kaczmarkiem na etapie rozgrywek grupowych zmierzy się z Iranem (24 lipca), Włochami (26 lipca), Wenezuelą (28 lipca), Japonią (30 lipca) oraz Kanadą (1 sierpnia).

Polacy są jednym z faworytów do medalu.

Łukasz jest piątym olimpijczykiem z Krotoszyna (po pływaku Ryszardzie Żugaju - Montreal 1976, zapaśnikach Wojciechu Wali - Seul 1988 r. i braciach Radosławie i Robercie Baranach - Rio de Janeiro 2016), ale pierwszym w historii zawodnikiem gier zespołowych. Gratulujemy!

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

RR

4 0

Brawo Łukasz.
Należy się tobie wszystko co najlepsze zarówno za twoją postawę jako człowiek i sportowiec. Nigdy nikomu nie odmówiłeś pomocy a swoją postawą jako sportowiec pokazałeś że można wszystko przezwyciężyć 👍 19:42, 26.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%