Zamknij
REKLAMA

Władze Krotoszyna dają najwięcej pieniędzy na piłkę nożną i sumo

20:09, 15.01.2022 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj foto W.BLANDZI (RK)
REKLAMA

Na działalność sportową najwięcej pieniędzy z budżetu Krotoszyna otrzyma w tym roku  klub Astra. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje klub sumo - Towarzystwo Atletyczne Rozum.

 

Urząd miasta podał do publicznej wiadomości listę wniosków w ramach otwartego konkursu  ofert na wspieranie sportu i rekreacji dzieci i młodzieży. Powstało też zestawienie  klubów, które dostały finansowe wsparcie na szkolenie dorosłych i organizację zawodów.

W obu prym wiedzie krotoszyńska Astra, której na zajęcia dla dzieci i młodzieży z piłki nożnej i siatkówki przyznano 70 tys. zł, a  na futbol seniorski 75 tys. zł. 

TA Rozum otrzyma łącznie 92 tys. 500 zł (40 tys. na dzieci i 52 tys. 500 zł na seniorów i organizację imprez sportowych). Klub Krotosz dostanie z kasy miejskiej 40 tys. zł na szkolenie młodych w pływaniu i karate oraz 20 tys. zł na tenis stołowy i biegi długodystansowe dorosłych zawodników.

Mniej od wymienionych wyżej otrzyma Ceramik, klub zapaśniczy, który w ostatnich latach dał nam olimpijczyków - braci Radosława i Roberta Baranów (2016 r., Rio de Janeiro). Ceramikowi przyznano 35 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży oraz 11 tys. zł na rozwój sportu seniorskiego.

Inne kluby dostały mniejsze sumy pomiędzy 20 a 2,5 tys. zł.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

B. Rothschild B. Rothschild

2 0

To jest w ogóle kpina, że na seniorski sport wydawane są pieniądze podatnika. Niech się utrzymują z pieniędzy sponsorów, a jeśli tych nie ma, to widocznie nie ma wystarczającej liczby zainteresowanych daną dyscypliną. Pasożytnicwo nie jest mile widziane. 12:46, 18.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%