Zamknij

Igor Hamrol w finale wielkopolskim i w kadrze wojewódzkiej

09:31, 05.04.2022 Sebastian Pośpiech Aktualizacja: 09:32, 05.04.2022
Skomentuj

Nie tylko świetnie pływa, ale i bardzo dobrze biega. Uczeń krotoszyńskiej czwórki odniósł kolejne sukcesy w zawodach sportowych.

25 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Biegach Przełajowych organizowane przez Krotoszyński Szkolny Związek Sportowy.

Bieg na dystansie 1.200 m w kategorii wiekowej 2010-2009  wygrał uczeń Szkoły Podstawowej NR 4 w Krotoszynie Igor Hamrol. Dzięki temu zakwalifikował się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 26 kwietnia w Żerkowie.

Następnego dnia po tym triumfie Igor wystartował w Ogólnopolskich Zawodach Pływackiej Gorące ściganie na poznańskich Termach. W zmaganiach na basenie 50-metrowym, w których udział wzięło ok. 600 zawodników z 54 klubów, Igor rywalizował w kategorii wiekowej trzynastolatków. Reprezentant UKS Maratończyk Ostrów Wlkp. popłynął w pięciu konkurencjach. W czterech zajął medalowe pozycje, a  w trzech  ustanowił rekordy życiowe. Najlepiej poszło mu w wyścigu n 200 m stylem grzbietowym, w którym uplasował się na 2. miejscu z rekordem życiowym 2 min. 46,04 sek.

Na 200 m st. zmiennym był trzeci (2:47,43, r.ż.). Wyścig na 100 m kraulem również zakończył na 3. lokacie (1:07,35 sek.). Na 50 m st. grzbietowym również był trzeci (35.62). Poza podium, na 5. miejscu ukończył 100 m st. grzbietowym (1:16,87).

Wysoka forma potwierdzona bardzo dobrymi wynikami zaowocowała powołaniem Igora Hamrola do kadry  wojewódzkiej młodzików. Nominacja przyszła z Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.