Zamknij

Sekcja karate KS Krotosz ma za sobą udany rok

09.03, 15.12.2022 mac Aktualizacja: 13.59, 15.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zawodnicy i instruktorzy Klubu Sportowego Krotosz Krotoszyn podnosili swoje umiejętności i zdobywali medale mistrzostw Polski.

 

5 sierpnia instruktor karate Mariusz Kaj zdał egzamin na 5 DAN Japan Karate Association i tym samym aktualnie posiada drugi najwyższy stopień w federacji JKA Polska. Egzaminatorem był bardzo ceniony mistrz karate Shihan Ochi posiadający 9 DAN, co potęguje ważność tego egzaminu. Było to w ostatni dzień tygodniowego gasshuku w Meppen w Niemczech.

Poza egzaminem, uczestniczyli we wszystkich trzech treningach dziennie z wielkimi mistrzami karate z różnych stron świata.

Martyna Kaj zadebiutowała w Mistrzostwach Polski w kata indywidualnym powyżej 18 lat (seniorki) zdobywając złoty medal oraz wywalczyła wicemistrzostwo kraju w kumite kobiet seniorek. Brązowymi medalistami Mistrzostw Polski zostali: Natalia Głowacka, Robert Żyto i Wiktor Wąsik.

Członkowie KS Krotosz uczestniczyli w kilku ogólnopolskich zawodach wyższej rangi takich, jak: Mistrzostwa Polski i Puchar Polski oraz otwarte turnieje z udziałem zawodników z innych krajów, m. in. z Czech, Niemiec czy Białorusi.

Na wrześniowym otwartym turnieju w Żarach  zawodnicy również uplasowali się na podium. Swój pierwszy start w karierze Agnieszka Piotrowska skończyła na trzeciej lokacie. Na tym samym turnieju Wiktor Wąsik wywalczył srebrny medal w kata indywidualnym i był to jego najlepszy dotychczas start.

Zawodnicy często brali udział w szkoleniach z japońskimi mistrzami m. in. w trakcie letniego pilotażowego obozu karate z sensei Ohta (7 DAN) w Tarnowie, stażu technicznego z sensei Seizo Izumiya i sensei Shimizu Ryosuke. Niektórzy karatecy z krotoszyńskiego klubu uczestniczyli również w obozie letnim w Darłówku.

Odbyły się także egzaminy, na których adepci karate pokazywali swoje umiejętności i mieli okazję awansować, zdobywając kolejny stopień uczniowski.

Należy też podkreślić wysokie pozycje naszych trenerów w zarządzie ogólnopolskim JKA. Na tegorocznym zebraniu wyłoniono zarząd. Mariusz Kaj objął stanowisko sekretarza generalnego, natomiast Darian Paszek został przewodniczący komisji rewizyjnej.

Krotosz zakończył rok klubowym Turniejem Mikołajkowym w Krotoszynie. Był to bardzo radosny czas. Najmłodsi adepci pierwszy raz wystartowali na zawodach. Ten turniej okazał się świetnym treningiem i był przygotowaniem do wyższej rangi zawodów.

(mac)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%