Zamknij

Dwa medale zawodników Ursusa Krotoszyn w Pucharze Polski w trójboju siłowym

14:26, 16.09.2019 S.P Aktualizacja: 14:31, 16.09.2019
Skomentuj

Kamil Filipiak i Szczepan Zimmermann  wywalczyli srebro i brąz na Pucharze Polski w klasycznym trójboju siłowym w Skierniewicach.

Zmagania trójboistów miały miejsce  7 i 8 września. Krotoszyński klub Stowarzyszenie Atletyki Ciężkiej Ursus wystawił trzech zawodników – Daniel Rynkiewicz i Szczepan Zimmermann rywalizowali w kategorii do 93 kg, a Kamil Filipiak do 105 kg.
Filipiak w pierwszej konkurencji, czyli przysiadzie, uzyskał 290 kg, w wyciskaniu leżąc na ławce - 177,5 kg, a w  martwym ciągu 270 kg. W sumie uzbierał w trójboju 737,5 kg (650,652 pkt.). Zdobył srebrny medal.
Szczepan Zimmermann (93 kg) przysiadł ze sztangą ważącą 257,5 kg, wycisnął 157,5 kg, a w martwym ciągu podniósł 272,5 kg. W sumie uzyskał 687,5 kg i 652,015 pkt., co dało mu 3. miejsce.
Daniel Rynkiewicz pobił 3 rekordy życiowe. W przysiadzie uzyskał 197,5 kg, w wyciskaniu leżąc 150 kg, a w martwym ciągu 235 kg. Łącznie w trójboju uzyskał 582,5 kg i 563,645 pkt. To wystarczyło do zajęcia  dziewiątego miejsca na 12 startujących.
Ursus Krotoszyn zajął  czwartą lokatę w klasyfikacji drużynowej, choć wystawił zaledwie trzech zawodników.