Zamknij

Nietypowe spotkania z poetką w Zdunach - w bibliotece i w plenerze

11:04, 28.08.2020 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny wraz z filią w Baszkowie zaprosiła  uczestników  cyklicznych „Spotkań (nie tylko) z pasjami” oraz członków Klubu Miłośników Biblioteki na spotkania z wyjątkową poetką, Katarzyną Georgiou.

Pierwsze z nich, zatytułowane: ”Kuchnia pisarza”  odbyło się 13 sierpnia w Zdunach. Pani Katarzyna opowiedziała o swoim wiejskim życiu w domu, w Potaszni, w którym przyjmuje miłośników swojej poezji.

Uczestnicy poznali twórczość K. Georgiou, która skupiła się na najnowszym tomiku poezji  „Klechda truskawkowa” oraz na fragmencie książki  Radosława Lewandowskiego ”Kuchnia pisarza”. Poetka słynie z zamiłowania do natury, nigdy nie trzyma się przepisów kulinarnych, dzięki naturalnym produktom z własnego ogrodu i łąki oraz ziołom powstają niepowtarzalne konfitury, dżemy i inne przetwory.

Drugie spotkanie „Zioła, przyprawy i sielskie życie” odbyło się w lesie… i było  tematycznie związane z  książką „Drzewa kochać potrafią”. Miało wyjątkowy, niemal przyjacielski klimat, a poetka opowiadała o ziołach, jakie zbiera, o tym, jaką mają moc, kiedy mogą nam pomóc, a kiedy zaszkodzić.

Obydwa te przedpołudniowe spotkania odbyły się w ramach zadania ”W bibliotece się rozwijasz i czas umilasz”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  ze środków programu „Partnerstwo dla książki”.

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz