Zamknij

GORZUPIA. Szkoła podstawowa walczy o książki. Udowadniają, że mały potrafi wiele!

14:33, 20.11.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Szkoła Podstawowa w Gorzupi jest jedyną placówką w gminie Krotoszyn i powiecie krotoszyńskim, która bierze udział w ogólnopolskim konkursie „1000 powodów, by czytać”. Każdy z nas może jej pomóc wygrać książki!

Trwające już trzy tygodnie głosowanie zakończy się 2 grudnia. Gorzupska placówka bardzo prosi o głosy.

Szkoła uczestniczy w konkursie w grupie placówek oświatowych liczących do 120 uczniów. Druga kategoria dotyczy szkół mających ich więcej niż 120.

Akcja z nagrodami w postaci książek, które powiększą zbiory szkolnej biblioteki, jest znakomitą promocją czytelnictwa. Doceńmy więc starania małej placówki z podkrotoszyńskiej wsi, która zgłosiła się do konkursu Empiku jako jedyna szkoła z naszego powiatu.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji Empik. Wystarczy ją pobrać na swojego smartfona, uruchomić i zalogować się do Empik Free lub Empik Premium.

Kolejne kroki to wybór gorzupskiej szkoły i głosowanie. Co ważne, można i wręcz należy to  robić raz dziennie.

Warto zawalczyć, bowiem główna nagroda to 1000 książek. W przypadku gorzupskiej szkoły 1000 książek oznacza wzbogacenie księgozbioru o wybrane przez uczniów pozycje o 50 proc.

W ramach akcji uczniowie przygotowali plakat i ułożyli rymowankę zachęcającą do głosowania na SP w Gorzupi. Zaangażowali się również w propagowanie konkursu wśród swoich znajomych i rodzin.

- To szczytna idea, jest się czym pochwalić i zaistnieć w całym kraju. Udowadniamy, że mały też potrafi, i to wiele – mówi Dominika Kapica, polonistka z gorzupskiej szkoły.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%