Zamknij

16-latek pobity i okradziony z portfela i komórki na dworcu Poznań Głowny

12:33, 20.02.2020 | red.
Skomentuj
REKLAMA

 

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na dworcu Poznań Główny 27-letniego sprawcę rozboju na nieletnim. Poszkodowany 16-latek został pobity i okradziony z rzeczy osobistych, pieniędzy i dokumentów. Dzięki interwencji patrolu SOK chłopak odzyskał swoje rzeczy, a sprawca poniesie konsekwencje.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 22:30 na dworcu Poznań Główny. Patrol Straży Ochrony Kolei otrzymał zgłoszenie od kierowniczki pociągu rel. Poznań Główny-Piła z prośbą o interwencje. Po przybyciu na miejsce kierowniczka pociągu wskazała funkcjonariuszom młodego mężczyznę, który chował się w składzie pociągu. 16-latek był bardzo przestraszony.

Funkcjonariusze SOK przeprowadzili rozmowę z nieletnim, podczas której oświadczył, że został pobity i okradziony przez dwóch mężczyzn w wieku około 30 lat.

Według relacji poszkodowanego, sprawcy bili go po twarzy, następnie pod groźbą dalszego bicia wymusili na nim oddanie telefonu komórkowego oraz portfela wraz z dokumentami, kartą bankomatową i gotówką w kwocie 100 zł. Zabrali mu również bluzę i czapkę w które był ubrany. Grożąc pobiciem zmuszali nieletniego do spożywania alkoholu i palenia marihuanyoraz dokonania aktu wandalizmu. Kiedy chłopakowi udało się uciec, schował się w pociągu stojącym na stacji.

Funkcjonariusze SOK udali się wraz z poszkodowanym 16-latkiem na poszukiwania sprawcy. O godz. 23.00 funkcjonariusze SOK ujęli wskazanego przez poszkodowanego mężczyznę, jednego z dwóch sprawców rozboju. Po chwili na miejsce przybył patrol z Komisariatu Policji Poznań Wilda. Podczas przeszukania ujawniono przy ujętym wszystkie skradzione poszkodowanemu rzeczy.

Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie prowadzi Komisariat Policji Poznań Wilda.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

OneTwoThreeOneTwoThree

4 0

Kliknięcia się muszą wyjątkowo nie zgadzać skoro piszecie o sprawach już z Krotoszynem nie związanych. 16:16, 20.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

X-MenX-Men

3 1

Zdarzenie przykre i podłe które należy karać bezwzględnie !!!!
Ale co nas Krotoszyniaków obchodzi Poznań?Czy już brak ważnych tematów z naszego rejonu??? Proszę tutaj o odpowiedź 09:07, 23.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Red.Red.

0 1

Wiadomość należy do działu REGION. Przymusu czytania nie ma 13:35, 23.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA