Zamknij

LESZNO. Szpital wojewódzki w kampanii kandydatki na prezydenta. Nie ma powodu do chwały!

11:03, 04.03.2020 | J.U
REKLAMA
Skomentuj

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydenta, przedstawiała we wtorek Mapę Kryzysu Ochrony Zdrowia. Jest na niej 175 miast, w których znajdują się placówki medyczne zagrożone likwidacją. Wśród nich znalazło się również Leszno.  

Na mapie umieszczono 175 miejscowości, w których jest ponad 500 punktów - oddziałów lub poradni szpitalnych, gdzie - jak informuje sztab kandydatki - "może wystąpić zagrożenie zamknięciem lub wstrzymanie świadczenia usług". Najbliżej Krotoszyna jest placówka w Lesznie. A ponadto szpitale w Środzie Wlkp., Kępnie i Trzebicy - pisze portal leszno24.pl. Na mapie znalazło się 175 miast.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie niedawno z powodu braku odpowiedniej liczny lekarzy został zmuszony do zamknięcia oddziału wewnętrznego.

Mapa Kryzysu Ochrony Zdrowia została przedstawiona we wtorek na konferencji prasowej kandydatki. Na swoim profilu na facebooku Małgorzata Kidawa-Błońska napisała:

- Od dwóch tygodni, codziennie w imieniu milionów Polaków, żądam od Prezydenta Andrzeja Dudy, żeby zawetował ustawę o przyznaniu 2 mld zł na propagandę TVP. Panie Prezydencie, tego się nie da wytłumaczyć. Ale jeszcze może Pan wyjść z twarzą z tej sytuacji. Niech Pan nie składa tego podpisu hańby.

 

(J.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone