Zamknij

GOSTYŃ. Wpadł do zbiornika z odchodami! Strażacy znaleźli sposób, by go wyciągnąć...

07:27, 10.03.2020 | red.
Skomentuj gostyn24.pl
REKLAMA

W nietypowej akcji brali udział gostyńscy strażacy, ratując psa uwięzionego w zbiorniku na odchody. Zwierzę nie było w stanie wydostać się samodzielnie. Za pomocą liny i podręcznych bosaków na szczęście się udało.  Po szybkiej "kąpieli"  wycieńczonego bernardyna przekazano weterynarzowi.

9 marca ok. godz. 17.45 gostyńscy strażacy otrzymali telefon z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Chodziło o pomoc w uwolnieniu psa rasy bernardyn, który wpadł do zbiornika z kurzymi odchodami we wsi Czachorowo. - Czworonóg wpadł do zbiornika z kurzymi odchodami o wymiarach 20 na 40 m i głębokości ok. 3 m. Nie był stanie wyjść o własnych siłach - mówi asp. Bartłomiej Gościniak, dyżurny operacyjny KP PSP w Gostyniu.

Strażacy znaleźli jednak sposób na wyciągnięcia psiaka z... opresji. - Usypali z ziemi utwardzoną nawierzchnię, aby mogli podejść bliżej i za pomocą liny i podręcznych bosaków strażackich wyciągnęli psa z tunelu - mówi asp. Bartłomiej Gościniak, dyżurny operacyjny KP PSP Gostyń.

Po szybkiej "kąpieli" zwierzak cały i zdrowy trafił w ręce weterynarza, bo właściciela nie było w pobliżu. Miał sporo szczęścia. Trudno powiedzieć co by się stało, gdyby nie postronni ludzie i oczywiście strażacy, którym ten "biedny" pies zawdzięcza być może życie.

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz