Zamknij

Wspieraj Wielkopolskich Producentów! - akcja samorządu Województwa Wielkopolskiego

16:41, 30.03.2020 | J.U
Skomentuj
REKLAMA

Z wielką obawą przyglądam się coraz trudniejszej sytuacji lokalnych producentów i restauracji w naszym regionie związanej z epidemią. Dla większości przedsiębiorców przedłużający się stan niepewności i wprowadzane ograniczenia, stanowią realne ryzyko biznesowe - mówi wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

BAZA KONTAKTÓW.  - W obecnej sytuacji w pełni popieramy inicjatywę #zostanwdomu. Jest to ważne dla bezpieczeństwa nas wszystkich, jednak wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego niesie za sobą szereg ograniczeń (...)  – powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.
 – Dlatego nie czekając na dalszy rozwój sytuacji wraz z pracownikami Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, chcąc wspomóc producentów regionalnych, postanowiłem uruchomić akcję „Wspieraj Wielkopolskich Producentów!”. Stworzona została baza kontaktów restauracji oraz producentów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, którzy prowadzą sprzedaż zdalną z dowozem do domu lub odbiorem bezpośrednim u producenta.

 

JAK DOŁĄCZYĆ DO AKCJI? Wystarczy wejść na stronę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska (www.sdk-wlkp.pl) lub w aplikację Kulinarna Wielkopolska, wybrać interesujący nas produkt lub restaurację i złożyć zamówienie online bądź telefonicznie. W chwili obecnej mamy już blisko 50 podmiotów należących do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska, u których możliwe są zdalne zakupy. W ofercie są m.in. soki tłoczone na zimno, wyroby cukiernicze, wędliny, mięso, oleje tłoczone na zimno, kiszonki, a także lokalne dania oferowane przez restauracje na wynos.

ESRDK. Województwo Wielkopolskie od 2008 roku jest regionem członkowskim Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego (ESRDK) zrzeszającej 45 europejskich regionów w tym jedenastu z Polski. Głównym celem ESRDK jest promocja regionalnej żywności opartej na lokalnych i tradycyjnych produktach. Członkowie Sieci gwarantują, że produkty pochodzą z danego regionu, a tradycje kulinarne i umiejętności są powodem do dumy.

KONTAKT. Okażmy solidarność z tymi, którzy teraz mają najtrudniej, wykażmy się lokalnym patriotyzmem i kupujmy wielkopolskie produkty! Dlatego gorąco polecam produkty oraz dania od członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolska i wsparcia w ten sposób wielkopolskiej gospodarki. - Firmy należące do Sieci Dziedzictwa są gwarantem tego, co najlepsze w naszych regionalnych produktach!  - przekonuje Wicemarszałek Województwa Krzysztof Grabowski.

KONTAKT

Krzysztof  Grabowski
tel. 785 024 011
[email protected]

 


 

(J.U)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz